Samorządowy Informator SMS
Carpooling - wspólne podróżowanie
TV Powiat

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2, 32 - 500 Chrzanów
Godziny pracy: pon: 7:00 - 17:00, wt - śr: 7:00 - 15:00, czw: 7:00 - 17:00, pt: 7:00 - 14:00
e-mail: sekretariat@powiat-chrzanowski.pl, tel: 32 625-79-00
Przyda ci się fachowe wsparcie

Testy i fachowa rozmowa z doradcą zawodowym z chrzanowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pozwolą określić, w jakiej dziedzinie możesz osiągnąć sukces i jak możesz zaplanować swoją karierę zawodową.

Pedagog Justyna Mendyk - Malinowska i Wicedyrektor poradni Grażyna Naturska - Woch

Pierwszym krokiem na tej drodze jest trafny wybór szkoły ponadgimnazjalnej, drugim - kierunku studiów.
- Każdy decyduje sam. Może jednak skorzystać z naszych porad, które pomogą określić predyspozycje, mocne strony, zainteresowania, typ inteligencji wielorakiej. To baza wyjściowa do wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej - podkreśla Justyna Mendyk-Malinowska, pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Do poradni zgłaszają się zarówno osoby niezdecydowane co do wyboru kierunku dalszej nauki, jak również szukające potwierdzenia trafności już dokonanego wyboru.

W tym roku z badań predyspozycji zawodowych i porad indywidualnych skorzystało około trzystu uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Chrzanowskiego. Ci pierwsi zgłaszają się najczęściej. Znajdują się w przełomowym momencie swojej drogi edukacyjnej i potrzebują szczególnego wsparcia.
Doradcy zawodowi chrzanowskiej poradni organizują także spotkania w gimnazjach   szkołach ponadgimnazjalnych. Warsztaty obejmują problematykę komunikacji interpersonalnej, umiejętności podejmowania samodzielnych decyzji i motywacji do działania. Zajęcia mają na celu przedstawienie gimnazjalistom aktualnej oferty edukacyjnej. Objęto nimi ponad 1 tys. uczniów.
- Bez względu na jakim etapie edukacji szkolnej jesteś, przyda ci się fachowe wsparcie ze strony doradcy zawodowego z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej - zachęca młodych Justyna Mendyk - Malinowska.

Do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Focha 3 w Chrzanowie może się zgłosić każdy. Wszystkie usługi są bezpłatne. Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 032 6241270.