Powiat Chrzanowski na XIV Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji REFE

XIV edycja największych targów inwestycji i finansów w Europie Centralnej jakimi niewątpliwie są targi REFE poraz kolejny odbyła się we Wrocławiu, w dniach 21-23 kwietnia.

W trzydniowym spotkaniu z tematyką inwestycji łącznie udział wzięło ok. 280 wystawców, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Francji i Grecji. Powiat Chrzanowski reprezentowali pracownicy wydziałów promocji Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Urzędu Miejskiego w Chrzanowie oraz Urzędu Miasta w Trzebini. W uroczystym otwarciu konferencji udział wzięli m.in. Piotr Styczeń, Sekretarz Stanu ds. budownictwa, Pełnomocnik Rządu ds. Rządowego Programu Budownictwa Mieszkaniowego oraz Pełnomocnik Rządu ds. Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach.

Obok licznych konferencji poruszających tematykę związaną z szeroko pojętymi inwestycjami oraz zagadnieniami z dziedziny finansów, po raz trzeci wręczono statuetki „Orły REFE” za najlepiej zrealizowane inwestycje na świecie w 2005 roku. Jury w skład, którego weszli przedstawiciele Stowarzyszenia Architektów Polskich, Głównego Patrona Medialnego - Gazety Wyborczej oraz 4 organizatorów REFE przyznało nagrody w trzech kategoriach: obiekty komercyjne (biurowe, handlowe, przemysłowe), obiekty mieszkalno-apartamentowe oraz obiekty użyteczności publicznej, w ramach której grand prix otrzymał projekt pn. "Modernizacja Rynku w Chrzanowie" zgłoszony przez Urząd Miejski w Chrzanowie. Uroczystość podsumowująca XIV edycję targów oraz rok 2005 w świecie inwestycji, podczas której wręczone zostały Orły REFE odbyła się 23 kwietnia w sali Art Hotelu we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa !

Patronat honorowy nad XIV edycją Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji REFE objęli m.in. Marszałek RP, Minister Infrastruktury RP, Wojewoda Dolnośląski, a także Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Patronat medialny objęli m.in. Telewizja Polska, Gazeta Wyborcza, Polska Agencja Prasowa, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa i Hiszpańsko-Polska Izba Handlowa.