VIII Powiatowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Już po raz ósmy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zorganizowały Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej.

VIII Powiatowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

W tegorocznej edycji Festiwalu udział wzięło 943 uczestników w tym:

• formy muzyczne 34 zespoły muzyczne z łączną liczą uczestników: 337,
  • formy teatralne – 21 zespołów teatralnych z łączną liczbą uczestników: 319,
  • formy taneczne – 30 zespołów tanecznych z łączną liczbą uczestników: 287.

W dniu 28 kwietnia 2006 r. w sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie laureaci Festiwalu mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zebraną publicznością.
Zaproszeni goście wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Cieszy wysoki poziom uczestników Festiwalu, jak również popularność jaką zdobył w ostatnich latach.

Pełna lista nagrodzonych:

I. Przegląd Form Muzycznych

WYRÓŻNIENIE I STOPNIA „S”
Zespół Tańca i Piosenki „Apli- Papli” z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Małgorzaty Liszki, Jacka Palki
1. Zespół wokalny „Światełko” z Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego
 w Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Marioli Pikoń
2. Zespół wokalny z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Arlety Lemańskiej
3. Zespół wokalno- taneczny „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Anny Zielonki
4. Chór „Ósemka” ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Edyty Poręby
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA
1. Zespół wokalny „Bonema” z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Babicach pod kierunkiem nauczyciela p. Katarzyny Radosz
2. Zespół wokalno- instrumentalny „Mała Integra” ze Szkoły Podstawowej Nr 8 Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Edyty Poręby, Beaty Nowak, Moniki Kopeć- Nowak
3. Zespół wokalno- instrumentalny „Integra” ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Edyty Poręby, Iwony Jakóbik, Magdaleny Pypno, Magdaleny Jaroń
4. Zespół Poezji Śpiewanej z MDK w Trzebini/ Powiatowego Centrum Edukacyjnego
w Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Janusza Saługi
WYRÓŻNIENIE III STOPNIA
1. Zespół wokalny „Do- Mi- Sol- Ki” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Małgorzaty Doległo
2. Zespół wokalny „Melizmat” z Zespołu Szkół w Zagórzu pod kierunkiem nauczyciela p. Iwony Pawlik
3. Zespół rockowy „Kid A” z Publicznego Gimnazjum w Mętkowie pod kierunkiem nauczyciela p. Ireneusza Stańczaka
4. Zespół wokalno - instrumentalny „Vertigo” z Młodzieżowego Domu Kultury
w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Rafała Kossakowskiego
WYRÓŻNIENIE
Jury przyznało wyróżnienie dla:
1. Solistki z zespołu wokalnego „ Impresja” za piosenkę „ Dziwny jest ten świat”
z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Ireny Paprockiej
2. Pani Edyty Poręby nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini za nowatorskie pomysły oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi w grupach integracyjnych.

II. Przegląd Form Tanecznych

kategoria: OŚRODKI KULTURY

WYRÓŻNIENIE I STOPNIA  „S”
Zespół taneczny „Puls” z Libiąskiego Centrum Kultury pod kierunkiem p. Anny i Jacka Kremerów  układ taneczny „ Koty i myszy”