W tegorocznej edycji Festiwalu udział wzięło 943 uczestników w tym:
- formy muzyczne 34 zespoły muzyczne z łączną liczą uczestników: 337,
- formy teatralne – 21 zespołów teatralnych z łączną liczbą uczestników: 319,
- formy taneczne – 30 zespołów tanecznych z łączną liczbą uczestników: 287.
W dniu 28 kwietnia 2006 r. w sali kinowej Miejskiego Ośrodka
Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie laureaci Festiwalu mieli okazję
zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zebraną
publicznością.
Zaproszeni goście wręczyli dyplomy i nagrody ufundowane przez
Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Cieszy wysoki poziom uczestników Festiwalu,
jak również popularność jaką zdobył w ostatnich latach.
Pełna lista nagrodzonych:
I. Przegląd Form Muzycznych
WYRÓŻNIENIE I STOPNIA „S”
Zespół Tańca i Piosenki
„Apli- Papli” z Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela
p. Małgorzaty Liszki, Jacka Palki
WYRÓŻNIENIE I
STOPNIA
1. Zespół wokalny „Światełko” z Specjalnego Ośrodka Szkolno-
Wychowawczego
w Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Marioli
Pikoń
2. Zespół wokalny z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Chrzanowie pod
kierunkiem nauczyciela p. Arlety Lemańskiej
3. Zespół wokalno- taneczny
„Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie
pod kierunkiem nauczyciela p. Anny Zielonki
4. Chór „Ósemka” ze Szkoły
Podstawowej Nr 8 w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Edyty
Poręby
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA
1. Zespół wokalny „Bonema” z
Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Babicach pod kierunkiem nauczyciela p.
Katarzyny Radosz
2. Zespół wokalno- instrumentalny „Mała Integra” ze
Szkoły Podstawowej Nr 8 Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Edyty Poręby,
Beaty Nowak, Moniki Kopeć- Nowak
3. Zespół wokalno- instrumentalny
„Integra” ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p.
Edyty Poręby, Iwony Jakóbik, Magdaleny Pypno, Magdaleny Jaroń
4. Zespół
Poezji Śpiewanej z MDK w Trzebini/ Powiatowego Centrum Edukacyjnego
w
Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Janusza Saługi
WYRÓŻNIENIE III
STOPNIA
1. Zespół wokalny „Do- Mi- Sol- Ki” ze Szkoły Podstawowej Nr
3 w Trzebini pod kierunkiem nauczyciela p. Małgorzaty Doległo
2. Zespół
wokalny „Melizmat” z Zespołu Szkół w Zagórzu pod kierunkiem nauczyciela p. Iwony
Pawlik
3. Zespół rockowy „Kid A” z Publicznego Gimnazjum w Mętkowie pod
kierunkiem nauczyciela p. Ireneusza Stańczaka
4. Zespół wokalno -
instrumentalny „Vertigo” z Młodzieżowego Domu Kultury
w Trzebini pod
kierunkiem nauczyciela p. Rafała Kossakowskiego
WYRÓŻNIENIE
Jury
przyznało wyróżnienie dla:
1. Solistki z zespołu wokalnego „ Impresja”
za piosenkę „ Dziwny jest ten świat”
z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i
Rekreacji w Chrzanowie pod kierunkiem nauczyciela p. Ireny
Paprockiej
2. Pani Edyty Poręby nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 8 w
Trzebini za nowatorskie pomysły oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi w grupach
integracyjnych.
II. Przegląd Form Tanecznych
kategoria: OŚRODKI KULTURY
WYRÓŻNIENIE I STOPNIA „S”
Zespół taneczny
„Puls” z Libiąskiego Centrum Kultury pod kierunkiem p. Anny i Jacka
Kremerów układ taneczny „ Koty i myszy”
WYRÓŻNIENIE I
STOPNIA
1. Zespół taneczny „Impuls” z Libiąskiego Centrum Kultury
pod kierunkiem p. Jacka Kremera układ taneczny „ Everybady dance
now”
2. Zespół taneczny „Kaprys” z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i
Rekreacji
w Chrzanowie pod kierunkiem p. Jacka Palki układ taneczny „Dawaj,
dawaj- rewolucja”
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA
Zespół taneczny „Rapido
Dance” z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji
w Chrzanowie pod
kierunkiem p. Jacka Palki układ taneczny „Animal’s dance”
WYRÓŻNIENIE III
STOPNIA
1. Zespół taneczny „ Bęc” z Libiąskiego Centrum Kultury pod
kierunkiem p. Anny Kremer układ taneczny „Kalinka – disco”
2. Zespół tańca współczesnego „Ales” z Domu Kultury w Myślachowicach
pod kierunkiem p. Karoliny Muskały układ tańca
współczesnego
3. Dziecięca Rewia „Retro” z Młodzieżowego Domu Kultury w
Trzebini pod kierunkiem p. Małgorzaty Liszki, Jacka Palki układ taneczny „Ach
jak przyjemnie”
kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE
WYRÓŻNIENIE I STOPNIA „ S”
Zespół taneczny „Omega” ze
Szkoły Podstawowej w Myślachowicach pod kierunkiem
p. Magdaleny Klamki układ
taneczny „ Smutny clown”
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA
Zespół taneczny „eM
TEAM” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie pod
kierunkiem p. Anny Maciejowskiej układ taneczny „Afryka”
kategoria: SZKOŁY GIMNAZJALNE
WYRÓŻNIENIE I STOPNIA
Zespół taneczny z Gimnazjum Nr
1 w Libiążu pod kierunkiem p. Moniki Książek układ taneczny
WYRÓŻNIENIE
III STOPNIA
1. Zespół taneczny „BOOM” z Publicznego Gimnazjum Nr 2
pod kierunkiem p. Ewy Marzec układ tańca nowoczesnego
2. Zespół taneczny
„Kwartet” z Gimnazjum Nr 2 w Trzebini pod kierunkiem p. Jolanty Malczyk układ
taneczny „Ai no corida”
III. Przegląd Form Teatralnych
kategoria: SZKOŁY PODSTAWOWE
WYRÓŻNIENIE I STOPNIA
Zespół teatralny ze Szkoły
Podstawowej Nr 1 w Chrzanowie pod kierunkiem p. Danuty Kielar, Renaty Jaśko,
Teresy Mędrali przedstawienie pt. „ Nowe szaty cesarza”
Jury przyznało
kwalifikację do XXI Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”
w Nowym
Sączu
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA
Zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej
w Myślachowicach pod kierunkiem p. Moniki Wentrys, Lidii Majerskiej,
Magdaleny Klamki przedstawienie pt. „Rubinowy książę”
WYRÓŻNIENIE
III STOPNIA
Zespół teatralny „Ali Bania” z Gminnego Ośrodka Kultury
i Sportu w Babicach pod kierunkiem p. Marzeny Pierzchały- Dudek, Agaty Jurczak
przedstawienie pt. „Opowieść o mądrym kocie”
WYRÓŻNIENIE
1. Zespół teatralny „Mała Integra” ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w
Trzebini pod kierunkiem p. Moniki Kopeć- Nowak, Beaty Nowak przedstawienie pt.
„W sklepie
z zabawkami”
2. Kabaret z Wiejskiego Domu Kultury w
Psarach pod kierunkiem p. Bożeny Feliksiak przedstawienie pt. „Mitologia
ekologiczna”
kategoria: SZKOŁY GIMNAZJALNE I
PONADGIMNAZJALNE
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA
Zespół teatralny „Apart”
z Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie pod kierunkiem p.
Anety Mikołowskiej przedstawienie pt. „Sen nocy letniej”