I Festiwal Ziemniaków po Cabańsku

Starosta Chrzanowski, Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Chrzanowskiego Panem Antonim Liszką oraz Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Chrzanowskiej serdecznie zapraszają do udziału w „I Festiwalu Ziemniaków po Cabańsku”. Impreza odbędzie się 28 października 2006r. o godz. 14 00 na terenie Basenu Kąty w Chrzanowie.

I Festiwal Ziemniaków po Cabańsku

Impulsem do zorganizowania niniejszego Festiwalu stał się sukces naszej lokalnej potrawy w półfinale i finale II Małopolskiego Festiwalu Smaku, podczas którego Ziemniaki po Cabańsku zajęły I miejsce.
Pragnąc promować nasz regionalny przysmak wychodzimy do mieszkańców powiatu z propozycją uczestnictwa w imprezie. W ramach przedsięwzięcia zorganizowany zostanie Konkurs na Najlepszą Potrawę, a Jury pod przewodnictwem Karola Okrasy znanego z programu „Kuchnia z Okrasą” emitowanym w TVP 1, będzie smakować i oceniać przygotowane przez uczestników specjały. Dopuszczalne są wszelkie wariacje związane z przygotowaniem pieczonych ziemniaków. Wyznaczono trzy kategorie konkursowe:

1. Garnek samorządowca
  2. Garnek restauratora
  3. Garnek mieszkańca

Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz tytuł Mistrza Garnka „Ziemniaków po Cabańsku”. Impreza otwarta jest dla wszystkich mieszkańców powiatu. Każdy z uczestników proszony jest o zabezpieczenie zaplecza do przygotowania prezentacji i degustacji potrawy, tj. garnek wraz z produktami niezbędnymi do przygotowania pieczonych, drewno, sztućce oraz tacki.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa, w terminie do 25 października 2006 r., osoby do kontaktu Joanna Wątroba i Paulina Sośnierz, Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2, 32 – 500 Chrzanów, tel. 032/ 625 79 37 e-mail: promocja@powiat-chrzanowski.pl.

Program I Festiwalu Ziemniaków po Cabańsku
28 października 2006
Teren Basenu Kąty w Chrzanowie

14.00 - Otwarcie Festiwalu