I Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny

Przedszkole Samorządowe im. Św. Franciszka - Patrona Ekologów w Balinie organizuje I Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Plastyczny "Przedszkolne Rady na Odpady" pod honorowym patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Chrzanowie.
Przedszkole  znalazło się w gronie 20 laureatów konkursu grantowego „ Recykling” ogłoszonego przez Fundację „Nasza Ziemia”, a konkurs Powiatowy jest jednym z elementów realizacji projektu „ Przedszkolne Rady Na Odpady”.

Uczestnikami konkursu mogą być wychowankowie Przedszkoli oraz oddziałów „0” przy Szkołach Podstawowych Powiatu Chrzanów. Prace należy złożyć w Przedszkolu Samorządowym w Balinie w terminie od 10 kwietnia do 10 maja 2007r.
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas wernisażu wystawy w Starostwie w dniu : 5 czerwca 2007 r. o godz.17.00

Regulamin I Powiatowego Konkursu Ekologiczno - Plastycznego

„PRZEDSZKOLNE RADY NA ODPADY”
Honorowy Patronat  Przewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego

ORGANIZATOR KONKURSU PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE IM.ŚW. FRANCISZKA-PATRONA EKOLOGÓW W BALINIE

1. Cele Konkursu:
•    Uświadomienie dzieciom konieczności ochrony środowiska poprzez realizację segregacji śmieci i recykling;
•    Prezentacja możliwości i sposobów walki z odpadami;
•    Rozumienie Konieczności ochrony przyrody;
•    Prezentacja możliwości twórczych dzieci w wieku przedszkolnym z wykorzystaniem surowców wtórnych;
•    Ukazanie różnorodnych technik plastycznych;
•    Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień twórczych dzieci;
•    Integracja placówek wychowania przedszkolnego Powiatu Chrzanowskiego na rzecz ochrony środowiska poprzez edukacje ekologiczną.

2. Warunki Konkursu:
•    Uczestnikami konkursu mogą być wychowankowie Przedszkoli oraz oddziałów „0” przy Szkołach Podstawowych Powiatu Chrzanów
•    Każda placówka przekazuje maksymalnie  po 5 prac płaskich i 1 przestrzennej z każdej grupy wiekowej
•    Prace płaskie będą przyjmowane wyłącznie indywidualne
•    Prace przestrzenne w grupach maksymalnie 5-osobowych
•    Kategorie wiekowe:   3 latki;   4 latki;   5 latki;   6-7 latki
•    Format prac dowolny
•    Technika dowolna
•    Prace należy opisać na odwrocie na komputerze , : imię i  nazwisko dziecka, wiek, technika, imię i nazwisko osoby prowadzącej, adres i telefon przedszkola
•    Placówki, które zdobędą największa  liczbę nagród indywidualnych zostaną nagrodzone cennymi nagrodami w kategorii „Przedszkola”

3. Termin składania prac:

Prace należy złożyć w Przedszkolu Samorządowym w Balinie z dołączoną kartką z wykazem prac (numer przedszkola, imię i nazwisko dziecka, imię i nazwisko osoby prowadzącej, Zał. Nr 1) , u nauczyciela Jolanty Bachowskiej lub Moniki Głowni.
Termin składania prac: od 10 kwietnia do 10 maja  2007r.

4. Ocena prac:
•    Pani Jolanta Knapik – Wizytator K.O.
•    Pan Adam Pociecha – Adiunkt I* ASP w Katowicach
•    Pani Małgorzata Góra – Dereszowska – magister sztuki
Werdykt Jury jest niepodważalny i ostateczny

5. Wyniki konkursu:
Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas wernisażu wystawy w Starostwie
w dniu : 5 czerwca 2007 r. o godz.17.00

6. Uwagi końcowe:
Przedszkole w Balinie zastrzega sobie prawo do publikowania i reprodukowania prac konkursowych, bez wypłacania honorariów autorskich. Prace nie będą zwracane.

Patronat medialny – Gazeta „Przełom” „ Chrzanowska Telewizja LOKALNA”