Pieśni ludowe i ballady Małopolski

29 czerwca o godzinie 17.00 w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini odbyła się promocja śpiewnika „Pieśni ludowe i ballady Małopolski”.
Pieśni ludowe i ballady Małopolski

Pozycja ta została wydana w liczbie 3000 egzemplarzy przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Partnerami projektu byli Gmina Trzebinia, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Trzebini.
Gospodarzami imprezy były Dyrektor MGOKSiR Pani Ewa Jędrysik oraz Pani Ewa Feliksiak kierownik Domu Kultury „Sokół” w Trzebini.
Przy wejściu przybyłym gościom rozdawany był śpiewnik, który posłużył jako przewodnik po wykonywanych przez Koła Gospodyń Wiejskich pieśniach. Na żywo zaprezentowały się Koła z: Sierszy, Woli Filipowskiej, Młoszowej, Karniowic, Libiąża, Psar, Płok, oraz zespół Bolęcinianie.
Goście, zachęceni przez Panią Ewę Feliksiak do wspólnego śpiewania, dali popis umiejętności wokalnych wykonując najbardziej znaną pieśń „W zielonym gaju”.
Spotkanie zakończyło się degustacją potraw regionalnych przygotowanych przez koła z Psar i Młoszowej. Panie z Psar przygotowały „Grochówkę” natomiast Koło z Młoszowej „Kapustę z grochem”.
Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki takim inicjatywom pieśni folklorystyczne dotychczas przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie nie zostaną nigdy zapomniane.