Powiat Chrzanowski na Agropromocji 2007

8 września 2007 roku Powiat Chrzanowski zaprezentował się na największej imprezie związanej z rolnictwem - Agropromocji 2007, która odbyła się w Nawojowej koło Nowego Sącza.

Powiat Chrzanowski na Agropromocji 2007

Stoisko promocyjne Powiatu Chrzanowskiego przyciągało wzrok za sprawą nowego, przestronnego namiotu z widocznym z dala powiatowym herbem. Promowaliśmy przede wszystkim walory turystyczne naszej ziemi zachęcając do jej zwiedzania.
Wystawa zorganizowana została przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Powiat Nowosądecki i Zespół Szkół Rolniczych w Nawojowej. Honorowy patronat nad imprezą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Małopolski i Marszałek Województwa Małopolskiego.
Swoją obecnością zaszczycili imprezę m.in. Eurodeputowany Bogusław Sonik, Wojewoda Małopolski Rafał Rostecki, Marszałek Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

W tegorocznej edycji wystawy Agropromocja 2007 wzięło udział około 320 wystawców. Zwiedzający mogli obejrzeć wystawę sprzętu rolniczego, zwierząt, sadzonek, kwiatów oraz budownictwa. Nie zabrakło oczywiście przysmaków w postaci owoców z Łącka, wyrobów cukierniczych, pasztetów, smalcu oraz wielu innych regionalnych specjałów.
Zainteresowani sztuką ludową, mogli podziwiać i kupić rękodzieło w postaci rzeźbionych w drewnie świątków, figurek, ręcznie wyszywanych i haftowanych obrusów, kwiatów ze słomy.

Oprócz tego organizatorzy zadbali i ciekawy program artystyczny. Na scenie licznie zgromadzoną publiczność zabawiały zespoły takie jak: "Piecuchy" z Nawojowej, młodzieżowy zespół "Sokoły" i "Orawianie", którzy przybyli aż z Niżnej na Słowacji.
W ocenie organizatorów wystawa z roku na rok jest coraz większa i gromadzi coraz więcej wystawców, dlatego też czekamy na kolejną Agropromocję.