Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zwycięstwo samorządowców z Chrzanowa

Po ciężkiej i wyrównanej walce finałowej z Gminą Libiąż drużyna samorządu chrzanowskiego zdobyła Puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa w Turnieju Piłki Nożnej Halowej zorganizowanym w ramach XVI Finału WOŚP w Hali Widowiskowo - Sportowej

Zespoły występujące w turnieju zostały podzielone na dwie grupy. Chrzanowscy samorządowcy (reprezentanci  powiatu i gminy ) trafili do grupy B, gdzie przyszło im się zmierzyć z drużynami strażaków z PSP Chrzanów i OSP Chrzanów. Pierwszy mecz z PSP Chrzanów zaczął się od regularnych ataków na strażacką bramkę. Niestety brakowało skuteczności. Strzelecką niemoc udało się przełamać dopiero pod koniec I połowy i potem już poszło gładko. Końcowy wynik to 5:0.

Po krótkim odpoczynku nadszedł czas na zmierzenie się z trudniejszym przeciwnikiem. Zawodnicy samorządu chrzanowskiego zdawali sobie sprawę, że ewentualne zwycięstwo da im szansę na grę w finale. Na drugi mecz wyszli już lepiej skoncentrowani i tym razem już od początku strzały na bramkę przeciwnika były skuteczne. Grając swoim, spokojnym tempem strzelili 4 gole tracąc tylko jeden.
Finał stał się faktem. Pozostało czekać na wyniki grupy A. Okazało się, że tam zwycięzcą jest Gmina Libiąż.

Szansa na historyczne zwycięstwo zmobilizowała zawodników do maksymalnego wysiłku. Przeciwnik był wymagający, doświadczony, dlatego też już od pierwszych minut na parkiecie trwała twarda, zacięta walka prowadzona jednak zgodnie z zasadami fair play. O ile w pierwszych dwóch meczach chrzanowanie stosowali pressing już na połowie przeciwnika to w tym przypadku cofnęli się na własną połowę i kontratakowali. Obrana taktyka przyniosła powodzenie, bowiem kiedy zagrzmiał końcowy gwizdek na tabeli wyników widniał remis 3:3.

Zwycięzcę miały wyłonić dopiero rzuty karne. Nie od dziś wiadomo, że o prawidłowym strzelaniu karnych decyduje łut szczęścia i odporność psychiczna.
Tym razem lepsi okazali się samorządowcy z Chrzanowa wygrywając 3:2.

W meczu o III miejsce zmierzyły się drużyny OSP Chrzanów i OSP Luszowice. Górą okazali się Chrzanowianie, którzy wygrali 4:1.
Naprawdę ostre strzelanie urządzili sobie w meczu o 5 miejsce nauczyciele, którzy rozgromili PSP Chrzanów 12:1.
Królem strzelców turnieju został Bartosz Waligóra z Libiąża, strzelec 4 bramek.
Oczywiście przy okazji zawodów zawodnicy wszystkich drużyn wrzucili do puszki wolne datki na rzecz Wielkiej Orkiestry.