Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka

23 października na Krytej Pływalni “Cabańska Fala” w Chrzanowie odbył się organizowany już po raz siódmy przez Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych. Imprezie patronowała TVP 3.

Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Urzędu i Rady Miasta Chrzanowa, Świetlicy Terapeutycznej Chrzanów Fundacji im. Brata Alberta  oraz wielu instytucji i osób prywatnych 23 października w Chrzanowie spotkało się ponad 100 niepełnosprawnych pływaków z 20 ośrodków z całej Polski: Kraków, Wrocław, Płaza, Chełmek, Libiąż, Trzebinia, Chrzanów.

Uroczystego otwarcia VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób  Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka dokonał Prezes Fundacji im. Brata Alberta Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski wraz z Burmistrzem Miasta Chrzanowa Panem Stanisławem Duszą - rozpoczął zmagania sportowe jako, jeden z ponad stu zawodników.

Pod okiem sędziów rozegrano 19 biegów indywidualnych i dwa biegi sztafetowe na dystansach:

12,5m – ze sprzętem
25,5m – ze sprzętem
25m – stylem dowolnym i grzbietowym
50m - stylem dowolnym i grzbietowym
3x 25m – sztafeta

Startujących zawodników oklaskiwała zgromadzona na Krytej Pływalni “Cabańska” Fala w Chrzanowie publiczność, wśród nich zaproszeni goście między innymi:
Prezes Fundacji im. Brata Alberta Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Leszek Zięba, Burmistrz Miasta Chrzanowa Stanisław Dusza, Vice Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie Pani Jolanta Szynowska, Pan Aleksander Grzybowski.

Laureaci zmagań pływackich otrzymali medale dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie, Urząd Miejski w Chrzanowie oraz firmy i osoby prywatne: Fabryka Parafin “Naftowax” - Trzebinia , Hurtownia “Astir” Chrzanów, Władysława Mlostek – Piekarnia Chrzanów, Cukiernia Jan Małecki, Firma Bales Chrzanów, Dan – Cake – Polonia z Chrzanowa, S.J.F.H “Kamir” Chrzanów.

Uroczystej dekoracji Laureatów dokonali: Vicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Jolanta Szynowska oraz członkowie Rady Fundacji im. Brata Alberta: Pani Viceprzewodnicząca Beata Ciura , Pan Antoni Świstak, Katarzyna Szarzyńska.

Serdecznie Dziękujemy za pomoc i wsparcie w organizacji VII Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka dyrekcji i pracownikom Krytej Pływalni “Cabańska Fala” w Chrzanowie, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 8 w Chrzanowie, dyrekcji Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, Miejskiemu WOPR Chrzanów, ZHP Chrzanów, kierownik Stołówki Szkolnej Elżbiecie Miętkiewicz, oraz współorganizatorom: Starostwu Powiatowemu w Chrzanowie, Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie, Urzędowi Miejskiemu w Chrzanowie, Świetlicy Terapeutycznej Chrzanów Fundacji im. Brata Alberta.