Starosta Chrzanowski otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi od prezydenta

W dniu 16 grudnia 2008 roku na terenie pięknego zamku w Suchej Beskidzkiej, gdzie mieści się siedziba Wyższej Szkoły Ekologii i Turystyki były premier Jan Olszewski wręczył w imieniu prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyże Zasługi. Wśród wyróżnionych znalazł się Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak, którego uhonorowano Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Starosta Chrzanowski otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi od prezydenta

W gronie odznaczonych z terenu powiatu chrzanowskiego znaleźli się również:

• Marian Krawacki z Luszowic,
  • Ryszard Niedziela z Grojca
  • Roman Mazur z Chrzanowa
  • Stefan Pietraszow z Chrzanowa

którzy jako byli działacze „Solidarności”, internowani w stanie wojennym, otrzymali Złote Krzyże Zasługi.

Na koniec uroczystości miała miejsce debata na temat niepodległości i patriotyzmu, w której uczestniczyli przybyli goście.