"Schetynówki" dla Powiatu Chrzanowskiego już zatwierdzone przez ministra

Grzegorz Schetyna  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził przekazaną przez Wojewodę Małopolskiego listę dotacji na której znajdują się  2 wnioski złożone przez Powiat Chrzanowski na remonty i budowę dróg. Dofinansowanie otrzyma w Małopolsce 14 powiatów i 29 gmin w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.

"Schetynówki" dla Powiatu Chrzanowskiego już zatwierdzone przez ministra

Nadmieniamy, że projekty złożone przez Powiat Chrzanowski otrzymały maksymalne dofinansowanie.

Cieszy fakt, że oba powiatowe zadania znalazły się w pierwszej dziesiątce listy rankingowej. Na pierwszym miejscu listy rankingowej uplasował się projekt pn. „Remont drogi powiatowej 1013 K – ciąg ulicy Borowcowej”, który otrzymał 111 punktów.

Z kolei na szóstej pozycji znalazł się projekt pn. „Nazwa projektu: Remont drogi powiatowej nr 1047 K – ulica Grunwaldzka w Trzebini”, który dostał 83 punkty.

Poniżej przedstawiamy szegółowe informacje:

„Remont drogi powiatowej 1013 K – ciąg ulicy Borowcowej"

Całkowita kwota realizacji przedsięwzięcia: 7 024 100 zł
Przyznane dofinansowanie: 3 000 000 zł
Wkład własny: 3 991 100 zł, w tym 1 000 000 zł dofinansowania przez Gminę Chrzanów.

W ramach remontu zaplanowano:
- wykonanie wzmocnienia nawierzchni jezdni
- wprowadzenie jednolitego oznakowania poziomego,
- przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi
- remont kapitalny zatok autobusowych dla komunikacji zbiorowej,
- zabudowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej
- usuwanie przeszkód znajdujących się w skrajni drogowej (drzewa oraz istniejąca lilia telefoniczna).
- na określonych odcinkach zabudowa chodnika z kostki brukowej. Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu kołowego jak i pieszego, zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko oraz zwiększenie komfortu jazdy i przepustowości dróg.

Remont drogi powiatowej nr 1047 K – ulica Grunwaldzka w Trzebini”.

Całkowita kwota realizacji przedsięwzięcia: 6  917 500 zł
Przyznane dofinansowanie: 3 000 000 zł
Wkład własny: 3 884 500 zł, w tym 1 000 000 zł dofinansowania przez Gminę Trzebinia.

W ramach remontu zaplanowano:

- wykonanie przebudowy i dobudowy, w miejscu istniejącego utwardzonego pobocza ciągów komunikacji pieszej,
- na skrzyżowaniach z drogami gminnymi zabudowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych,
i hałasu),
- przebudowę linii telefonicznej jak również wycinkę drzew znajdujących się w skrajni drogowej.
Wszystkie te działania mają na celu poprawę komfortu jazdy jak  i zwiększenie przepustowości przekroju drogowego.

Powyższe projekty realizowane będą w okresie marzec - grudzień 2009 roku.