Spotkanie z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

W dniu 21.03.2009 roku odbyło się coroczne spotkanie z Honorowym Patronem Fundacji Szlaki Papieskie Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Spotkanie z Jego Eminencją Kardynałem Stanisławem Dziwiszem

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.30 na dziedzińcu Kurii Metropolitalnej w Krakowie, gdzie delegaci z całego kraju złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy pomniku Sługi Bożego Jana Pawła II i odśpiewali „Barkę" ulubioną pieśń Jana Pawła II.
Następnie o godzinie 11.00 w prywatnej kaplicy Arcybiskupów Krakowskich rozpoczęła się uroczysta, koncelebrowana Msza św. poprowadzona przez Księdza Prałata dr Stefana Misińca w intencji rychłej beatyfikacji Śp. Jana Pawła II.
Po zakończeniu Mszy św. uczestnicy przeszli do apartamentów Kurii na uroczyste spotkanie z Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
Tradycyjnie Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Pani Urszula Własiuk przedstawiła sprawozdanie z działalności dotyczącej oznakowania Szlaku Papieskiego na terenie całej Polski w minionym roku.
Następnie Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz otrzymał od przybyłych gości symboliczny bukiet róż oraz dary, a przede wszystkim najserdeczniejsze życzenia urodzinowe: dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego na dalszej drodze kapłańskiej.
Jak co roku spotkanie uświetnił występ grupy folklorystycznej, która tym razem przybyła z Limanowej oraz fragment poezji Jana Pawła II zaprezentowany przez Katolicki Teatr „Hagiograf".
Tegoroczne spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia twórców, organizatorów oraz sympatyków Szlaków Papieskich z Jego Eminencją Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
Ze względu na fakt, że na terenie powiatu chrzanowskiego istnieje Szlak Miejsc Papieskich tradycyjnie w tegorocznym spotkaniu uczestniczyła pani Małgorzata Wojar inspektor Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.