Otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań Powiatu Chrzanowskiego

Zarząd Powiatu Chrzanowskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań Powiatu Chrzanowskiego w 2009 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu.
Otwarty konkurs ofert na zlecenie realizacji zadań Powiatu Chrzanowskiego

Zarząd Powiatu Chrzanowskiego

Działając na podstawie art. 11 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96 poz. 873 ze zm.)

w 2009 r. w zakresie kultury fizycznej i sportu
:

a w szczególności: upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród uczniów szkół prowadzonych przez powiat chrzanowski poprzez:
- organizowanie pozalekcyjnych zajęć sportowych dla uczniów,
- udział w rywalizacji sportowej w ramach ogólnopolskiego współzawodnictwa dzieci i młodzieży,
- organizowanie letniego i zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Wysokość środków przeznaczonych na realizację powyższych zadań:
- 10 000,00 zł

W roku 2008 Powiat Chrzanowski nie zlecał realizacji zadania tego samego rodzaju.

Zasady przyznawania dotacji:
Podmiotami uprawnionymi do składania ofert są:
 organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2003 r. Nr 96, poz. 873 ze zm.), osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów oraz związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,
 stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,
 spółdzielnie socjalne oraz jednostki organizacyjne podległe organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowane.

W przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana warunkiem zawarcia umowy jest korekta przedstawionego we wniosku kosztorysu projektu.

W przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana, warunkiem zawarcia umowy jest korekta przedstawionego we wniosku kosztorysu projektu.

Termin i warunki realizacji zadania: Konkurs obejmuje oferty przedsięwzięć, których realizacja przypada na okres: od 04 maja 2009 r. do 31 grudnia 2009 r.
Zakres i warunki realizacji zadania określa umowa zgodna ze wzorem przyjętym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania zadania (Dz.U. z 2005 r. Nr 264, poz. 2207)

Termin składania ofert: Oferty należy składać do 28 kwietnia 2009 r. na dzienniku podawczym Starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Oferta powinna być zgodna ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania zadania (Dz.U. z 2005 r. Nr 264, poz. 2207). Do oferty należy dołączyć aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub odpowiednio wyciąg z ewidencji właściwego organu lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących, statut oraz sprawozdanie merytoryczne i finansowe (bilans, rachunek wyników lub rachunek zysków i strat) za 2008 rok.

Termin, tryb i kryteria stosowane przy dokonywaniu wyboru oferty:
Wybór ofert dokonany będzie zgodnie z następującymi kryteriami:
- ocena możliwości realizacji zadania przez podmiot z uwzględnieniem zasobów rzeczowych i kadrowych,
- merytoryczna wartość projektu, stopień promocji Powiatu, przydatność projektu z punktu widzenia beneficjentów, ranga oraz tradycja imprezy (zadania),
- budżet zadania: ocena kalkulacji kosztów realizacji zadania w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania, zakres finansowania zadania z innych źródeł niż budżet Powiatu oraz wysokość środków Powiatu przeznaczonych na realizację zadania,

Termin wyboru ofert: do 30 kwietnia 2009 r.

Oferty zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym przez Komisję powołaną przez Zarząd Powiatu Chrzanowskiego.

Ostateczną decyzję o odrzuceniu lub przyjęciu oferty oraz udzieleniu i wysokości dotacji podejmie Zarząd Powiatu Chrzanowskiego.
Regulamin konkursu oraz formularz oferty dostępny jest w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2 (pokój nr 116, I piętro) lub w wersji elektronicznej na stronie internetowej Powiatu Chrzanowskiego (www.powiat-chrzanowski.pl).