"Schetynówki" - na start!

W dniu 30 marca 2009 r. Powiat Chrzanowski podpisał dwie umowy z Wojewodą Małopolskim Jerzym Millerem na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. Umowy obejmują dwa projekty: Remont ulicy Borowcowej w Chrzanowie i remont ulicy Grunwaldzkiej w Trzebini.

"Schetynówki" - na start!

W imieniu Powiatu Chrzanowskiego dokumenty podpisali Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak i Wicestarosta Adam Potocki.

„Remont drogi powiatowej 1013 K – ciąg ulicy Borowcowej"
Przyznane dofinansowanie: 2 513 292 zł
Wkład własny: 2 513 292,87 zł, w tym 1 000 000 zł dofinansowania przez Gminę Chrzanów.

W ramach remontu zaplanowano:
- wykonanie wzmocnienia nawierzchni jezdni
- wprowadzenie jednolitego oznakowania poziomego,
- przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi
- remont kapitalny zatok autobusowych dla komunikacji zbiorowej,
- zabudowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej
- usuwanie przeszkód znajdujących się w skrajni drogowej (drzewa oraz istniejąca lilia telefoniczna).
- na określonych odcinkach zabudowa chodnika z kostki brukowej. Wszystkie te działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu kołowego jak i pieszego, zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko oraz zwiększenie komfortu jazdy i przepustowości dróg.

Remont drogi powiatowej nr 1047 K – ulica Grunwaldzka w Trzebini”.
Przyznane dofinansowanie: 2 409 898 zł
Wkład własny: 2 409 898,43 zł, w tym 1 000 000 zł dofinansowania przez Gminę Trzebinia.

W ramach remontu zaplanowano:
- wykonanie przebudowy i dobudowy, w miejscu istniejącego utwardzonego pobocza ciągów komunikacji pieszej,
- na skrzyżowaniach z drogami gminnymi zabudowę sygnalizacji świetlnej wzbudzanej dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych,
i hałasu),
- przebudowę linii telefonicznej jak również wycinkę drzew znajdujących się w skrajni drogowej.
Wszystkie te działania mają na celu poprawę komfortu jazdy jak  i zwiększenie przepustowości przekroju drogowego.

Powyższe projekty realizowane będą w okresie marzec - październik 2009 roku.

Wartości dofinansowania i wkładu własnego uległy zmianie w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego.