Dostaliśmy nagrodę za budowę chodników

Powiat Chrzanowski uplasował się na trzecim miejscu drugiej edycji konkursu „Bezpieczne drogi w Małopolsce - Budujemy chodniki i ścieżki rowerowe".

Dostaliśmy nagrodę za budowę chodników

Wyróżnienie w postaci symbolicznej „Srebrnej Płyty Chodnikowej" trafiło do rąk Starosty Chrzanowskiego Janusza Szczęśniaka i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tadeusza Szybalskiego 21 kwietnia podczas VIII Konferencji „Bezpieczna gmina. Bezpieczna droga do szkoły. Inwestycje drogowe w Małopolsce".

Uroczystość rozdania tytułów i dyplomów „Bezpieczne drogi w Małopolsce - Najlepsza Gmina, Najlepszy Powiat" dla tych, którzy zbudowali najwięcej chodników, poboczy i ścieżek rowerowych odbyła się w Sali Obrad Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Organizatorem konkursu i wtorkowego spotkania była Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP Stowarzyszenie Gmin i Powiatów RP.

- Współpraca z gminami i powiatami partycypującymi w kosztach daje bardzo dobre efekty. Dzięki temu Zarząd Dróg Wojewódzkich może skutecznie poprawiać bezpieczeństwo na drogach. Powstają zatoki autobusowe, obwodnice, chodniki przy szkołach i przedszkolach, a także ronda, znakowane są przejścia dla pieszych, przebudowywane niebezpieczne odcinki dróg i skrzyżowań - mówił podczas konferencji Roman Ciepiela, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego i przewodniczący Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

II Konkurs „Bezpieczne drogi w Małopolsce - Budujemy chodniki i ścieżki rowerowe" adresowany był do gmin wiejskich, miejskich i powiatów Małopolski na najlepsze działania, w tym inwestycyjne, ze szczególnym uwzględnieniem budowy chodników, poboczy dla: dzieci, pieszych, rowerzystów przy drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz ścieżek rowerowych. Federacja Związku Gmin i Powiatów RP zorganizowała konkurs wspólnie z Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, Małopolskimi Ośrodkami Ruchu Drogowego i Małopolskim Kuratorium Oświaty.
(KR)

Laureaci tytułu Najlepsza Gmina w 2008 roku - budowa chodników
I miejsce Platynowa Płyta Chodnikowa - Nowa Wieś za wybudowanie 6.645 mb chodników
II miejsce Złota Płyta Chodnikowa - Kalwaria Zebrzydowska za wybudowanie 3.558 mb chodników