Szczęśliwa trzynastka

W szkołach Powiatu Chrzanowskiego przybyło trzynastu mianowanych nauczycieli. Po zdaniu w lipcu tego roku egzaminu przed komisją powołaną przez Zarząd Powiatu, w dniu 27 sierpnia nowo mianowani nauczyciele otrzymali z rąk Starosty Janusza Szczęśniaka i Wicestarosty Adama Potockiego, akty nadania stopnia awansu zawodowego.

Szczęśliwa trzynastka

Nowo mianowani złożyli również, uroczyste ślubowanie:
"Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i  wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej."
Zgodnie z zapisem w Karcie Nauczyciela, ślubowanie może być złożone z dodaniem słów: „Tak mi dopomóż Bóg.".

W tym roku stopień awansu nauczyciela mianowanego otrzymali nauczyciele:
Piotr Kolasa (wychowanie fizyczne), Joanna Mamica (język niemiecki), Barbara Wawrzyniak (geografia), Agnieszka Rybińska-Dusza (język polski) i Grzegorz Wiśniewski (historia, wiedza o społeczeństwie, wiedza o kulturze) z I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie,
Agnieszka Niemczyk (język angielski) i Paweł Siejka (historia, wiedza o społeczeństwie), z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, Grażyna Perzyńska (praktyczna nauka zawodu) i Agnieszka Szczurek (muzyka) ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chrzanowie oraz Agnieszka Tadla (biologia) z Zespołu Szkół w Libiążu, Gabriela Woskowicz (biologia) z II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, Agata Bolek (przedmioty ekonomiczne) z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie oraz Michalina Henc (język polski) z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chrzanowie.
Uroczystość odbyła się w obecności Zarządu Powiatu oraz dyrektorów powiatowych szkół i placówek oświatowych.