Zapraszamy na warsztaty

Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych Starostwa Powiatowego  w Chrzanowie we współpracy z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie  serdecznie zapraszają na warsztaty z zakresu współpracy partnerskiej.

Zapraszamy  na warsztaty

Warsztaty pn. „Jak lepiej współpracować lokalnie? Prezentacja ciekawych pomysłów na współpracę partnerską” odbędą się w dniu 21 września 2009 roku (poniedziałek), w godzinach 10:00 – 13:30, na Dużej Sali Konferencyjnej (II piętro), w budynku Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, ul. Partyzantów 2, 32 – 500 Chrzanów.

Warsztaty skierowane są do organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego oraz lokalnych liderów z terenu Powiatu Chrzanowskiego.

Seminarium ma na celu prezentację przykładów: genezy współpracy, ścieżek rozwoju oraz mechanizmów zarządzania partnerstwem. Podczas warsztatów zaistnieje możliwość wymiany doświadczeń oraz prezentacji dobrych praktyk w zakresie w/w współpracy.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej CAL z Warszawy w okresie 08 2008r.- 09 2009r. realizuje projekt badawczy pt. Dobre praktyki we współpracy partnerskiej. W ramach projektu przeprowadziliśmy badania pięciu przykładów współpracy partnerskiej z południowej Polski. Wśród objętych projektem partnerstw są przykłady:

1. współpracy trzech sektorów na rzecz rozwoju i promocji regionu - Stowarzyszenie Krzemienny Kręg i Partnerstwo Szlak Reszków,
  2. współpracy  instytucji publicznych z pozarządowymi wokół idei wolontariatu oraz działalności lokalnej - Ośrodek Pomocy Społecznej w Radlinie i Centrum Animacji Społecznej Horyzonty  z Tarnowa,
  3. współpracy wewnątrzsektorowej organizacji pozarządowych - Federacja Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają raport, stanowiący podsumowanie przeprowadzonej pracy badawczej. Zapraszamy również na drobny poczęstunek.

W załączeniu znajdą Państwo formularz zgłoszenia oraz program warsztatów.

Zgłoszenia uczestnictwa należy przesłać do 17 września 2009 roku, pod adresem e-mail: dobrepraktyki@bis-krakow.pl lub fax. 012/ 412 15 24.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji – Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych – tel.012/ 412 15 24 lub 079 03 46 927.

PLIKI DO POBRANIA

formularz zgłoszeniowy