Muzyczna uczta przed starostwem

Na chrzanowskiej scenie podczas Dnia Powiatu zagrały cztery zespoły: Trafo, Bordeline, Sztywny Pal Azji i Kombii.

Muzyczna uczta przed starostwem

Zespół Trafo po koncercie

Nagrają płytę
Jako pierwsza wystąpiła grupa Trafo w składzie: Marcin Dorynek (bas), Łukasz Kosowski (perkusja), Daniel Pytlik (wokal), Krzysztof Ludwicz (gitara) i Piotr Malinowski (gitara). Muzycy usłyszeli wiele dobrego od prowadzącego imprezę Stanisława Czosnka.
- W ubiegłym roku słyszałem ich po raz pierwszy. Grali wtedy covery. Tym razem pokazali, co potrafią, prezentując swoje własne teksty. Brawo dla wokalisty. Jego głos rozwija się z roku na rok - nie szczędził słów uznania Stanisław Czosnek.
W niedalekiej przyszłości fani Trafo będą mogli posłuchać zespołu w katowickich klubach.
- Myślimy także nad nagraniem krążka. Sponsorzy mile widziani - podkreśla wokalista Daniel Pytlik.

Spełni się amerykański sen?
Kolejna grupa - trzebiński Bordeline - ma szansę na zdobycie fanów w USA. Wszystko wskazuje na to, że utwór „Czas" znajdzie się na płycie CD „Rock 4 Live". Składankę różnorakich gatunków muzycznych nagra amerykańska firma Quickstar Production. Bordeline zauważył muzyk Joe Bird, menadżer projektu pracujący w firmie Quickstar Production.
Słyszałem waszą piosenkę „Czas" i jestem pod wrażeniem. Wasz utwór pasowałby do tego projektu" - napisał do zespołu Bordeline w odpowiedzi na sugestię artystów, by ich kawałek znalazł się na płycie „Rock 4 Live".
Quickstar Productions jest firmą, która specjalizuje się w organizowaniu kampanii marketingowych i dystrybucji płyt. W 2004 roku Quickstar Productions wydał pierwsze CD. Tegoroczne zaplanowano na jesień. Czy amerykańskim słuchaczom spodoba się twórczość Przemka Kowalskiego (wokal), Tomasza Platy (gitara), Mariusza Błąkały (bas), Michała Piszczka (bębny) i Krzysztofa Sapka (gitara)? Okaże się wkrótce.
Od czasu powstania grupa zagrała kilkadziesiąt koncertów. Supportowała zespołom: KULT, Dżem, Myslovitz, T. Love, Closterkeller, Elektryczne Gitary, Golec Orkiestra. 12 września na chrzanowskich błoniach Bordeline wystąpił przed zespołami: Sztywny Pal Azji i Kombii.

Sztywny - reaktywacja
Sztywny Pal Azji dał świetny koncert. Chrzanowianie usłyszeli znane przeboje i utwory z nowej płyty „Miłość jak dynamit". Po kilkuletniej przerwie zobaczyli także na scenie Leszka Nowaka - poprzedniego wokalistę.
- Na scenie jestem w transie. Nie odczułem więc tremy, choć mój występ nie był poprzedzony próbą. Zresztą nigdy nie miałem problemu z zapominaniem tekstu - mówi Leszek Nowak.
Leszek Nowak pożegnał się z zespołem trzy lata temu. Teraz prowadzi spokojne życie.
- Praca w zespole wymagała ciągłej kilkutygodniowej rozłąki z najbliższymi, a ja jestem bardzo rodzinny - przyznaje.
- Zawsze sporo koncertowaliśmy. Teraz dajemy około 40 koncertów rocznie. To nadal dużo. Jednocześnie pracujemy nad nową płytą. Zamierzamy ją wydać w 2010 roku - zapowiada Jarosław Kisiński, założyciel grupy.
Chrzanowscy fani już zacierają ręce...
(KR)

Były wokalista grupy Sztywny Pal Azji Leszek Nowak z 12-letnim synem Maciejem