Trzebińska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna przeniosła się do PMDK

W nowej siedzibie mamy o niebo lepsze warunki do przyjmowania uczniów  i rodziców korzystających z naszych usług- cieszy się Irena Fudała, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzebini.

Trzebińska Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna przeniosła się do PMDK

Dyrektor Irena Fudała przyjmuje życzenia od gości zaproszonych na otwarcie nowego lokum jej placówki

Do niedawna poradnia mieściła się w budynku przy ul. św. Stanisława w Trzebini. Załoga miała do dyspozycji zaledwie 60 metrów kwadratowych i trzy pokoje. W jednym pracowało dwóch pedagogów i logopeda, w drugim dwóch psychologów i dyrekcja, a w trzecim był sekretariat.
Od września placówka mieści się w nowej siedzibie - w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Kościuszki w Trzebini. Remont pomieszczeń i ich wyposażenie sfinansowało Starostwo Powiatowe w Chrzanowie.
Przeprowadzką poradnia zatoczyła koło, bo przed laty zlokalizowana była w ówczesnym domu kultury przy ulicy Kościuszki w Trzebini.
Zakresem działania poradnia obejmuje 8 tys. dzieci i młodzieży z gminy Trzebinia. W roku szkolnym 2008/2009 zdiagnozowano ok. tysiąca dzieci. Opieką terapeutyczną objęto ok. 160 osób (mowa

o terapii logopedycznej, ogólnorozwojowej, psychoterapii). Odbyło się ponad 400 zajęć terapeutycznych. W szkołach prowadzono również zajęcia aktywizujące do wyboru zawodu (badania i porady indywidualne, warsztaty grupowe). Skorzystało z nich ok. 130 uczniów. U 193 osób przeprowadzono badania przesiewowe wzroku, słuchu i logopedyczne. Miały one wykryć zaburzenia rozwojowe.
W ramach pomocy rodzinie prowadzono warsztaty umiejętności wychowawczych zgodnie

z programem „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców", z których w 12 edycjach skorzystało ponad stu rodziców. Obecnie trwa nabór do kolejnych zajęć.
Systematycznie pedagodzy konsultują się z nauczycielami przedszkolnymi i szkolnymi w sprawie badanych dzieci.
Dyrektor Fudała podkreśla, że bardzo dobrze układa się współpraca ze środowiskiem lokalnym

i placówkami pracującymi na rzecz dziecka i rodziny.

Kto pracuje w trzebińskiej PPP?
Irena Fudała (dyrektor i psycholog), Marta Piechowicz (psycholog), Agnieszka Gibas (psycholog), Elżbieta Szklarczyk (pedagog), Krystyna Trojanowska (pedagog), Alicja Kot (logopeda), Bożena Pająk (księgowa)

Trzebińska PPP w liczbach
65 - tyle tysięcy złotych pochłonął remont nowej siedziby
30 - tyle tysięcy złotych kosztowało wyposażenie świeżo otwartego lokum