Trzy kobiety w gronie Zasłużonych dla Powiatu Chrzanowskiego

Alicja Molenda (dziennikarka, wydawca tygodnika ziemi chrzanowskiej „Przełom"), Ewa Potocka (lekarka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie) i Lucyna Szubel (poetka) otrzymały tytuł „Zasłużony dla Powiatu Chrzanowskiego".

Trzy kobiety w gronie Zasłużonych dla Powiatu Chrzanowskiego

Alicja Molenda, Ewa Potocka i Lucyna Szubel dołączyły tym samym do męskiego grona wyróżnionych: Stefana Rożnawskiego, ks. Stanisława Fijałka, Andrzeja Grabowskiego, Ś.P Leona Pytlika, Józefa Domagały, Piotra Ruska, dr hab. Jana Kozuba i Jerzego Styczyńskiego.
Tytuły przyznano 25 listopada podczas uroczystej sesji jubileuszowej z okazji 10-lecia Powiatu Chrzanowskiego połączonej z uroczystym otwarciem Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie.
- To osobowości, które pozostawiły trwały ślad w historii tej ziemi. Jesteśmy dumni, że nasz Powiat ma takich mieszkańców. Dlatego winniśmy paniom naszą wdzięczność za piękne przykłady twórczego życia; życia, które może inspirować dalsze nasze poczynania - winszował Starosta Janusz Szczęśniak.

Ewa Potocka, dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie i Starosta Janusz Szczęśniak

Wyróżnione podkreślały, jak ważne w ich życiu są rodziny, dzięki którym mogły tyle osiągnąć.
- Moi najbliżsi zawsze stali za mną murem - przyznała Ewa Potocka.

- Dziękuję rodzicom za twórcze geny. To oni mówili mi, że całe życie trzeba się uczyć. Dziękuję im również za to, że czekają na mnie z ciepłą zupą kiedy wracam do domu po dwunastu godzinach pracy. Dziękuję mojemu mężowi Edwardowi i córkom: Ewie i Ani za to, że ten mój pracoholizm tolerują - zaznaczyła Alicja Molenda.

Alicja Molenda, wydawca tygodnika „Przełom" i jej pracownicy: Anna Jarguz , Ewa Solak, Michał Koryczan, Mateusz Kamiński, Grażyna Kaim (redaktor naczelny) i Piotr Tarczyński: - To nie jest nagroda wyłącznie dla mnie, ale dla całego zespołu redakcyjnego. Jestem ogromnie wzruszona, że moi pracownicy towarzyszą mi w  tym szczególnym dniu - zaznaczyła Alicja Molenda.

Poetce Lucynie Szubel życzenia składa komendant KP PSP w Chrzanowie mł. bryg. Marek Bębenek

Lucyna Szubel, trzecia z laureatek, dziękowała chrzanowianom i czytelnikom: - To szczególne i wyjątkowe wyróżnienie, bo nadane w mieście, gdzie pracuję tyle lat. W Chrzanowie czerpię inspiracje do wierszy dla dzieci. A wiersze dla najmłodszych to bardzo ważny rozdział mojej twórczości. Wielką radość czuje poeta gdy widzi uśmiechnięte buzie kilkulatków słuchających jego utworów. To równie wielka satysfakcja jak ta, gdy na spotkania autorskie przychodzi sporo dorosłych słuchaczy.

Zasłużone dla Powiatu Chrzanowskiego zgodnie stwierdzają, że ten tytuł zobowiązuje. Choć, każdą z nich do czegoś innego.
Ewa Potocka: - Obiecuję, że nie usiądę na laurach. Mam jeszcze mnóstwo planów związanych z unowocześnieniem chrzanowskiego szpitala.
Alicja Molenda: - Z tej nagrody będę się jeszcze długo tłumaczyć środowisku dziennikarskiemu. Z całą pewnością dla mnie to również jest wydarzenie, z którym musiałam się długo oswajać. Samorząd docenił pracę mojej redakcji, ale nie mogę obiecać, że teraz będziemy dla samorządu bardziej łaskawi.
Klaudia Remsak