Nabór wniosków w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami" Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Zapraszamy do składania wniosków w ramach „Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II" PFRON w ramach obszarów B, D, E i F. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie uchwały nr 455/2009 Zarządu PFRON z dnia 17 grudnia 2009 roku uruchomił kolejną edycję Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II na rok 2010.

Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania ze środków PFRON do 30 % kosztów kwalifikowanych danego projektu w przypadku obszarów A, B i D oraz 15% kosztów jego realizacji w przypadku obszaru E.

obszar A - wyposażenie obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych
w sprzęt rehabilitacyjny

obszar B - likwidacja barier w zakładach opieki zdrowotnej i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się
i komunikowania,

obszar D - likwidacja barier transportowych,

obszar E - dofinansowanie wymaganego wkładu własnego w projektach samorządów powiatowych dotyczących rozwoju infrastruktury służącej edukacji osób niepełnosprawnych realizowanych w ramach Programów Operacyjnych.

Wnioskodawcy zobowiązani są do zapoznania się z podstawową dokumentacją projektu oraz przesłanie wypełnionego formularza wniosku wraz z załącznikami do Starostwa Powiatowego w Chrzanowie w ramach obszarów B, D, E.

Natomiast w ramach obszaru A realizatorem programu jest samorząd województwa małopolskiego (informacja o naborze w ramach tego obszaru znajduje się na stronie internetowej województwa małopolskiego:

Ostateczny termin składania wniosków do Starostwa Powiatowego w Chrzanowie dla projektodawców starających się o środki w ramach obszarów B, D, E Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II: do 01 marca 2010 r., do godz. 16:00.

Miejsce składania wniosków: Dziennik Podawczy, Starostwo Powiatowe
w Chrzanowie, 32 - 500 Chrzanów, ul. Partyzantów 2.

W piśmie przewodnim proszę zawrzeć informację, iż wniosek składany jest do Wydziału Promocji i Funduszy Pozabudżetowych.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT PROGRAMU WYRÓWNYWANIA RÓŻNIC MIĘDZY REGIONAMI II ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ PFRON

Informacji w powyższej sprawie udziela pracownik Wydziału promocji i Funduszy Pozabudżetowych: Pani Paulina Sośnierz, tel. 032/ 625 79 84