Znakomita promocja!

Statuetka i dyplom uznania za najlepiej opracowane materiały promocyjne dla Wydziałów Promocji Gmin i Powiatu Chrzanowskiego!

Znakomita promocja!

Poczuliśmy się nareszcie docenieni. Podczas 10. Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Turystyki „W Stronę Słońca" w Opolu zorganizowanych w dniach 06 - 08 maja 2010 roku Powiat Chrzanowski wraz z Gminami Alwernia, Chrzanów oraz Trzebinia zdobył statuetkę i dyplom uznania za najlepiej opracowane materiały promocyjne. Starania Powiatu i Gmin zostały docenione przez organizatorów, wystawców oraz zwiedzających.

Wśród materiałów promocyjnych znalazły się między innymi mapy, przewodniki rowerowe, foldery, ulotki a także różnorodne gadżety. Wszystko to profesjonalnie przygotowane, a także podane, przedstawione przez dobrze przygotowanych pracowników Wydziałów Promocji Starostwa Powiatowego oraz Gmin, Alwernia, Chrzanów, Trzebinia.

Stoisko Ziemi Chrzanowskiej cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, wśród odwiedzających nas gości spotkaliśmy wiele osób pochodzących z naszego powiatu.

Zachęcaliśmy do odwiedzenia malowniczych zakątków Powiatu Chrzanowskiego, promowaliśmy turystykę aktywną - w szczególności weekendową, szlaki rowerowe, wypoczynek nad wodą oraz zabytki znajdujące się na naszym terenie. Wśród oferty Powiatu Chrzanowskiego znalazł się również opracowany już po raz kolejny wspólnie z Gminami kalendarz imprez i wydarzeń organizowanych w Powiecie Chrzanowskim w roku 2010.

Z pewnością jednak jednym z najciekawszych wydarzeń podczas targów był mini koncert zespołu „Sztywny Pal Azji", który odbył się na naszym stoisku i przyciągnął wielu fanów, zwiedzających i niemalże wszystkich wystawców.

Wśród wykonanych podczas mini koncertu utworów znalazły się : „Wieża radości, wieża samotności", „Kostium Davida B"., „Spotkanie z..", oraz 2 utwory z przygotowywanej nowej płyty, która podobnie jak rozdawany podczas Targów maxisingiel będzie promować Powiat Chrzanowski w Polsce i za granicą.

Po koncercie członkowie zespołu rozdawali autografy oraz podpisywali wydany wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Chrzanowie maxisingiel. Niewątpliwie obecność członków zespołu Sztywny Pal Azji zwiększyła atrakcyjność naszego stoiska, a nazwa Ziemia Chrzanowska zapadła w pamięć uczestników imprezy.

Wśród innych wystawców byli m.in. przedstawiciele regionów z całego kraju, a także z zagranicy: Czech, Tunezji, Dominikany, Niemiec, Angoli, jak również firm związanych z turystyką i nie tylko. Łącznie zaprezentowało się ok. 100 wystawców. Organizatorzy przygotowali ciekawy program, każdy znalazł coś dla siebie m.in. występy dzieci i młodzieży, prezentacje wystawców, występy chórów seniorów, pokazy taneczne, występy zespołów ludowych, pokazy sztuk walki, zjazdy na linie. Niewątpliwą atrakcję stanowiła również wizyta Martyny Wojciechowskiej - która opowiadała o swoich podróżach i podpisywała swoją książkę.