Platynowa Płyta Chodnikowa dla Powiatu

15 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski odbyło się wręczenie tytułów w ramach „III Konkursu Bezpieczne Drogi w Małopolsce - Budujemy Chodniki i Ścieżki Rowerowe". Za zajęcie I miejsca Platynową Płytę Chodnikową odebrał Starosta Chrzanowski Janusz Szczęśniak

Platynowa Płyta Chodnikowa dla Powiatu

Wyróżnienia wręczali Wicewojewoda Stanisław Sorys, Kazimierz Barczyk - Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego a zarazem Prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, Grzegorz Stech - Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie

Laureaci Tytułu Najlepsza Gmina w 2009 r.

I Miejsce Platynowa Płyta Chodnikowa-Nowy Wiśnicz
za wybudowanie 2971 mb chodników, co daje 0,23 mb na 1 mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesiony na budowę chodników wyniósł 1 605 423zł.
Burmistrz Stanisław Gaworczyk oraz Jerzy Łacny Przewodniczący Rady Powiatu.

II Miejsce Złota Płyta Chodnikowa-Sucha Beskidzka
za wybudowanie 2181mb chodników, co daje 0,23 mb na 1 mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesiony na budowę chodników wyniósł 448 117zł.
Burmistrz Stanisław Lichosyt oraz Bogusław Ćwikła Przewodniczący Rady Miasta.

III Miejsce Srebrna Płyta Chodnikowa -Kalwaria Zebrzydowska
za wybudowanie 3514 mb chodników, co daje 0,18 mb na 1 mieszkańca gminy, całkowity koszt inwestycji poniesiony na budowę chodników i poboczy wyniósł 1 629 587zł.
Burmistrz Augustyn Ormanty oraz Marcin Krawczyński Przewodniczący Rady Miasta.

Laureaci Tytułu Najlepszy Powiat w 2009 r.

I Miejsce Platynowa Płyta Chodnikowa - Powiat Chrzanowski
za wybudowanie 10629 mb chodników, co daje 0,083 mb na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesiony na budowę chodników i poboczy wyniósł 3 777 332 zł.
Starosta Janusz Szczęśniak oraz Andrzej Uryga Przewodniczący Rady Powiatu.

II Miejsce Złota Płyta Chodnikowa-Powiat Bocheński
za wybudowanie 7626 mb chodników, co daje 0,075 mb na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesiony na budowę chodników i poboczy wyniósł 2 235 089 zł.
Starosta Jacek Pająk oraz Ryszard Rozenbajgier Przewodniczący Rady Powiatu.

III Miejsce Srebrna Płyta Chodnikowa - Powiat Tarnowski
za wybudowanie 13470 mb chodników, co daje 0,068 mb na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesiony na budowę chodników i poboczy wyniósł 4 108 117zł.
Starosta Mieczysław Kras oraz Sylwester Gostek Przewodniczący Rady Powiatu

Laureaci Tytułu Samorząd Przyjazny Rowerzystom w 2009 r.

Gmina Tarnów za wybudowanie 1475 m ścieżek rowerowych.
Wójt Gminy Grzegorz Kozioł i Wiesław Mitera Przewodniczący Rady Gminy

Powiat Tarnowski za wybudowanie 654 m ścieżek rowerowych.
Starosta Mieczysław Kras i Sylwester Gostek Przewodniczący Rady Powiatu.

Wyróżniające się przedsiębiorstwa budujące chodniki przy drogach wojewódzkich

POLDIM SA. z siedzibą w Tarnowie
HANDREM z siedzibą w Płazie