Kombatanci docenili starostę

Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przyznał staroście Adamowi Potockiemu Kombatancki Krzyż Pamiątkowy z okazji 65-rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wnioskował o to chrzanowski oddział Związku.

Kombatanci docenili starostę

Pamiątkowym krzyżem odznaczył starostę członek Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP Zbigniew Ptasiński.

Wyróżnienie jest formą podziękowania za kilkuletnią współpracę starostwa z organizacjami kombatanckimi i uczniami szkół ponadgimnazjalnych.
- Spotkania kombatantów z młodzieżą, które organizuje wydział edukacji starostwa, popularyzują i utrwalają w pamięci dzieje walk niepodległościowych - uzasadnia Zygmunt Bębenek, prezes chrzanowskiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP i Byłych Więźniów Politycznych.
Współpraca Starostwa Powiatowego w Chrzanowie z organizacjami kombatanckimi trwa od 2005 roku. Rozpoczęła się dzięki zaangażowaniu Zbigniewa Ptasińskiego - ówczesnego przewodniczącego Zarządu Gminnego Związku Kombatantów RP w Chrzanowie.
- Bardzo cenimy spotkania z ludźmi, którzy tak wiele przeszli. Cenimy również kontakty z młodzieżą. Będziemy więc w dalszym ciągu z wami współpracować - zapewnił starosta Adam Potocki.
(KR)