Nowe nawierzchnie i chodniki na drogach powiatowych

Już wiadomo, które drogi powiatowe zostaną wyremontowane w 2011 roku. W ramach „schetynówek" będą przebudowane trakty w gminie Trzebinia i prawdopodobnie w gminie Alwernia.

Jeśli powiat otrzyma dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na remont ciągu dróg w gminie Alwernia, zostanie naprawiona ul. Chrzanowska w Regulicach i ul. Prusa w Alwerni.
Przypomnijmy, że Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie złożył w tym roku dwa wnioski o dofinansowanie w ramach „schetynówek". Jeden dotyczył dróg powiatowych w gminie Trzebinia (znalazł się na 3. miejscu listy rankingowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji), a drugi traktów w gminie Alwernia Drugi wniosek znalazł się na 17. miejscu rankingu. Na otrzymanie dofinansowania powiat chrzanowski ma jednak duże szanse (jest na drugim miejscu listy rezerwowej).
Powiat liczy również na dofinansowanie kolejnego zadania w Alwerni - przebudowy mostu w ciągu drogi powiatowej 1022K przy zalewie Skowronek. PZD stara się o dotację z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury.
Przy okazji remontu drogi wojewódzkiej 780 przecinającej gminę Alwernia zostanie wyremontowane skrzyżowanie z drogą powiatową ul. 3 Maja w Kwaczale.
W gminie Babice zostanie wyremontowany 500-metrowy fragment ul. Wieczystej w Zagórzu od skrzyżowania z ul. Morgową do cmentarza. Wzdłuż tego traktu powstanie także nowy chodnik.
Gmina Chrzanów ma zapewnioną budowę 500 metrów chodnika wzdłuż ul. Szymanowskiego w Pogorzycach. Roboty obejmą odcinek drogi od ul. Bartniczej do ul. Dymnej. Sfinansują go po połowie powiat i gmina Chrzanów, która już zadeklarowała partycypację w kosztach. Koszt inwestycji to 590 tys. zł. W tej gminie wchodzi również w grę wymiana ok.100 metrów nawierzchni ul. Chrzanowskiej od wiaduktu na autostradzie A4 w kierunku Balina.
W Libiążu powiat zapowiada kontynuację budowy chodnika na ul. Sikorskiego od skrzyżowania z ul. Andersa do ul. Krakowskiej. Trotuar powstanie także na ul. Jaworowej (odcinek do końca zabudowy). Poprawi się również stan nawierzchni tej drogi na odcinku leśnym.
Na roboty drogowe w gminie Trzebinia w ramach „schetynówek"
powiat przeznacza 2,4 mln zł. Kolejny milion zadeklarowała gmina Trzebinia. Resztę, czyli 3 mln zł zostanie przekazane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Przebudowany będzie ciąg ul. Paderewskiego w Dulowej - Łokietka w Karniowicach - Jana Pawła II i ul. Ostra Góra w Psarach.
(KR)