DPS w Płazie otrzyma 50 tys. zł

50 tys. zł dotacji przyznał na dalszą renowację elewacji XVIII-wiecznego pałacu Starzeńskich w Płazie Sejmik Województwa Małopolskiego. 60 tys. zł na ten cel planuje także przeznaczyć powiat chrzanowski.

DPS w Płazie otrzyma 50 tys. zł

Renowację południowej ściany elewacji pałacu rozpoczęto w 2009 roku. Odnowiono ściany i elementy ozdobne, a także nadano odpowiednią kolorystykę budynkowi. Powiat przekazał wtedy na ten cel 166 tys. zł.

- To sprawiło, że obiekt w tej części odzyskał walory architektoniczne i, przede wszystkim, zabytkowe. Stąd konieczność kontynuacji prac renowacyjnych na pozostałych ścianach pałacu dla zachowania jednolitości barw i detali – mówi Kazimiera Żmudzińska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Płazie.

Kosztorys inwestorski na cały zakres prac wynosi ok. 380 tys. zł. Z uwagi na dużo mniejszą niż się spodziewano dotację z województwa na realizację zadania w dziedzinie ochrony zabytków, zaplanowano wykonanie części prac za ok. 110 tys. zł.  Konserwacji i renowacji zostaną poddane dwie ściany pałacu. Początek robót w czerwcu.

(KR)

Fot. Kazimiera Żmudzińska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Płazie otrzymała symboliczny czek na 50 tys. zł