Wychowali przyszłych żołnierzy, otrzymali medal

Wanda i Tadeusz Fijołkowie z Dulowej oraz Maria i Szczepan Zoniowie z Chrzanowa zostali odznaczeni srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”. Medal dla rodziców, których trzech lub czterech synów pełniło czynną służbę wojskową nadaje minister obrony narodowej Bogdan  Klich.

Wychowali przyszłych żołnierzy, otrzymali medal

- Dziękujemy rodzicom za wzorowe wychowanie synów, którzy swoją służbą dali piękny przykład patriotyzmu – powiedział starosta Adam Potocki.

Państwo Fijołkowie to rodzice trzech synów – żołnierzy. Andrzej służył w 3 Eskadrze Technicznej na stanowisku starszy mechanik w latach 1984-1986. Tomasz był dowódcą drużyny w 33 Pułku Zmechanizowanym w latach 1985-1987, a Robert żandarmem Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Gdyni od 1990 do 1991 roku.

Małżeństwo Zoniów także wychowało trzech żołnierzy: Czesława (w latach 2001-2002 strzelec w Biurze Ochrony Rządu w Warszawie), Bolesława (w latach 1998-1999 mechanik w 10 Pułku Samochodowym) i Andrzeja (w latach 2001-2002 strzelec w Jednostce Wojskowej 4089 Siemirowice).

Medale będące symbolem uznania za zasługi dla obronności kraju wręczył rodzicom komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu ppłk Sławomir Gołota podczas sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego. Posiedzenie odbyło się 27 kwietnia.

(KR)

Fot. Uroczyste wręczenie medali podczas kwietniowego posiedzenia Rady Powiatu Chrzanowskiego