Kombatanci podziękowali za wsparcie

W 66. rocznicę zakończenia II wojny światowej kombatanci spotkali się w starostwie ze starostą Adamem Potockim i młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie, która przygotowała program artystyczny. Podczas uroczystości wręczono medale dla osób wspierających organizacje kombatanckie. Wyróżniono: Cecylię Kruczek ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Mariusza Wacławka, dyrektora Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie. Kombatanci przekażą także medal posłowi Tadeuszowi Arkitowi.

Kombatanci podziękowali za wsparcie

Fot. Starosta Adam Potocki wręcza medal Cecylii Kruczek. Obok Kazimiera Suślik z wydziału edukacji oraz Zbigniew Ptasiński, wiceprezes Związku Kombatantów RP

W obchodach 18 maja wzięli udział przedstawiciele Związków Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych z Chrzanowa, Trzebini , Libiąża, Alwerni i Babic, członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK Chrzanów, przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych RP Chrzanów, a także radni powiatowi, nauczyciele i dyrektorzy szkół ponagimnazjalnych.

(KR)