Spotkanie Organizacji Pozarządowych

19 maja 2011 roku na Dużej Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie zorganizowana została Konferencja dla Organizacji Pozarządowych z terenu powiatu chrzanowskiego.

Spotkanie Organizacji Pozarządowych

Spotkanie zostało poprowadzone przez Panią Dorotę Kobylec  z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie oraz Panią Joannę Wątrobę – Dyrektora Wydziału Promocji Funduszy Pozabudżetowych starostwa Powiatowego w Chrzanowie.

Na konferencję przybyło 35 przedstawicieli organizacji pozarządowych, fundacji i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego.

Po przedstawieniu się wszystkich uczestników spotkania zaczęto omawiać możliwości współpracy jednostki samorządu terytorialnego (powiatu) z organizacjami pozarządowymi. Uczestnicy przedstawili swoje dotychczasowe doświadczenia współpracy z samorządem. Zaprezentowano korzyści, a także bariery tejże współpracy. Omówione zostały również najważniejsze zmiany znowelizowanej w 2010 roku Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Kolejnym etapem spotkania było przedstawienie  Sprawozdania z realizacji „Programu Współpracy Powiatu Chrzanowskiego  z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2010”, które zaprezentowała Dyrektor Wydz. Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Przedstawiła również możliwości współpracy organizacji z powiatem oraz opowiedziała
o dotychczasowych praktykach w tym zakresie. Sprawozdanie zamieszczone jest na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Chrzanowie: http://www.powiat-chrzanowski.pl/powiat/stowarzyszenia/programy-wspolpracy-powiatu-chrzanowskiego-z-organizacjami-pozarzadowymi-oraz-innymi-podmiotami-prowadzacymi-dzialalnosc-pozytku-publicznego-sprawozdania.html.

W ostatniej części spotkania zaprezentowano Uchwałę Rady Powiatu Chrzanowskiego z dnia 23 lutego 2010 roku w sprawie trybu powoływania członków, organizacji pracy i trybu działania Powiatowej rady Działalności Pożytku Publicznego w Chrzanowie. W związku z tym, iż do 30 maja 2011 roku trwa nabór do powyższej Rady uczestnicy spotkania otrzymali Karty zgłoszeń, udzielone zostały również informacje dotyczące działalności Rady .

Informacja na temat naboru do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Chrzanowie wraz z Kartą zgłoszenia znajduje się na stronie www.powiat-chrzanowski.pl .

Zapraszamy wszystkie organizacje do składania kandydatur.