XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach

W miniony weekend w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach odbyły się liczne atrakcje w ramach obchodów XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej.

XIV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Płokach

Tematem tegorocznego spotkania było hasło roku duszpasterskiego W komunii z Bogiem.

W dniu 27 maja uczestnicy mogli posłuchać licznie przybyłych zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, a kolejnego dnia mogli podziwiać dzieci i młodzież w konkursach recytatorskim oraz piosenki religijnej.

Konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Chrzanowskiego oraz Burmistrza Trzebini.

Wśród organizatorów znaleźli się: Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin Robotniczych w Płokach, Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini, Stowarzyszenie Przyjaciół Płok oraz Sołtys Sołectwa Płoki.

Sobotni dzień konkursowy zgromadził licznie przybyłą młodzież i dzieci wraz z opiekunami, a swoją obecnością uświetnili przybyli goście: Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski, Burmistrz Trzebini - Stanisław Szczurek, Wicestarosta Powiatu Chrzanowskiego - Maria Siuda oraz Dyrektor MGOKSiR w Trzebini - Janusz Szczęśniak.

Po uroczystym rozpoczęciu wystąpił zespół LEAF- grupa grająca rock alternatywny.

W konkursach udział wzięło łącznie 150 uczestników.

I miejsce w konkursie recytatorskim i piosenki zajęła Gabriela Kula, a w konkursie recytatorskim wyróżnienie otrzymała Natalia Gędłek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim młodym uczestnikom przedsięwzięcia oraz mamy nadzieję, że w przyszłym roku tj. podczas jubileuszowych XV Dni Kultury Chrześcijańskiej weźmie udział jeszcze więcej młodych talentów.