Złota Płyta Chodnikowa dla powiatu chrzanowskiego

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało powiatowi chrzanowskiemu II miejsce i tytuł Najlepszy Powiat „Złota Płyta Chodnikowa” za rok 2010 w IV konkursie „Bezpieczne Drogi w Małopolsce  - budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”.

Złota Płyta Chodnikowa dla powiatu chrzanowskiego

Fot. Grzegorz Żuradzki, dyrektor PZD ze statuetką "Złota Płyta Chodnikowa"

29 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski odbyło się uroczyste wręczenie tytułów w ramach Konkursu "Bezpieczne Drogi w Małopolsce - Budujemy Chodniki i Ścieżki Rowerowe". Wyróżnienia tegorocznym laureatom wręczali Kazimierz Barczyk - przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski oraz Grzegorz Stech - dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

- To nie pierwsze tego typu wyróżnienie.  W 2008 roku powiat chrzanowski otrzymał ” Srebrną Płytę Chodnikową”, a w 2009 roku platynową.  Jesteśmy doceniani za remonty dróg i budowę chodników – wyjaśnia Grzegorz Żuradzki, dyrektor PZD.

LAUREACI TYTUŁU: NAJLEPSZY POWIAT W 2010 r.

I Miejsce: PLATYNOWA PŁYTA CHODNIKOWA
POWIAT LIMANOWSKI za wybudowanie 0,15 mb chodnika na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 11220 000 zł.
Starosta Jan Puchała
Tomasz Krupiński Przewodniczący Rady Powiatu

II Miejsce: ZŁOTA PŁYTA CHODNIKOWA
POWIAT CHRZANOWSKI za wybudowanie 0,09 mb chodnika na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł 5 999 758 zł.
Starosta Adam Potocki
Andrzej Uryga Przewodniczący Rady Powiatu

III Miejsce: SREBRNA PŁYTA CHODNIKOWA
POWIAT BOCHEŃSKI za wybudowanie 0,06 mb chodnika na 1 mieszkańca powiatu, całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł4 881890 zł.
Starosta Jacek Pająk
Aleksander Rzepecki Przewodniczący Rady Powiatu

LAUREAT TYTUŁU: SAMORZĄD PRZYJAZNY ROWERZYSTOM W 2010 r.
POWIAT BOCHEŃSKI za wybudowanie 1445 m ścieżek rowerowych.
Starosta Jacek Pająk
Aleksander Rzepecki Przewodniczący Rady Powiatu