Koncert z okazji otwarcia nowej siedziby hospicjum domowego

W Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie zaśpiewał 9 marca Andrzej Sikorowski, lider grupy „Pod Budą”. Krakowski bard był gwiazdą koncertu charytatywnego na rzecz filii Stowarzyszenia Hospicjum Homo-Homini w Chrzanowie.Cały dochód z koncertu wyniósł 14.602 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego i lekarstw dla chorych.

Koncert z okazji otwarcia nowej siedziby hospicjum domowego

Fot. Maria Bryła, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Homo-Homini z Janiną Radko, koordynatorem chrzanowskiej filii hospicjum

Koncert zorganizowano z okazji otwarcia nowej siedziby hospicjum domowego, działającego w powiecie chrzanowskim. W jego trakcie odbyła się kwesta na rzecz tej placówki.

- To wydarzenie kulturalne dedykowane było zarówno tym, którzy wnieśli wkład w powstanie tego miejsca i równocześnie tym wszystkim, dla których ważny jest człowiek chory i jego rodzina – mówi Maria Bryła, prezes Stowarzyszenia Homo-Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie.

Domowe hospicjum działa w powiecie chrzanowskim od 1 stycznia 2007 roku dzięki inicjatywie Janiny Radko, wieloletniej oddziałowej oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Chrzanowie oraz staraniom Zarządu Stowarzyszenia Homo-Homini w Jaworznie. Zespół medyczny z Jaworzna był wielokrotnie proszony o pomoc przez rodziny z powiatu chrzanowskiego, który w tym czasie pozostał białą plamą w świadczeniach opieki hospicyjno-paliatywnej na rzecz chorych w ostatnim okresie choroby nowotworowej.

- Nie byłoby tego hospicjum bez szybkiej decyzji ks. proboszcza Wojciecha Bryi o udzieleniu gościny w parafii Matki Bożej Różańcowej – podkreśla Maria Bryła.

Dzięki inicjatywie starosty Adama Potockiego oraz zaangażowaniu, w tym finansowym, gmin: Alwerni, Babic, Chrzanowa, Libiąża i Trzebini powstała siedziba hospicjum domowego, filii Stowarzyszenia Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie – organizacji pożytku publicznego przy ul. 3 Maja 11 w Chrzanowie. Chrzanowskie hospicjum zapewnia porady lekarskie, psychologiczne, socjalne i dietetyczne, spotkania z rodzinami oraz tworzenie wolontariatu.

Filia w Chrzanowie
Kontakt: (32)210-91-94 lub 603 182 989

Poniedziałek , wtorek, czwartek, piątek  w godz. 9.00 - 13.00, środa w godz. 14.00 -16.00.