Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej w Porębie Żegoty

W miniony weekend tj. 20 maja 2012 roku przy Parafii p.w. św. Marcina w Porębie Żegoty  odbyło się uroczyste poświęcenie piętnastego punktu Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Szlak Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej w Porębie Żegoty

Uroczystości rozpoczęły się koncelebrowaną Mszą Świętą, której przewodniczył i wygłosił homilie Ks. Infułat Władysław Gasidło  - Proboszcz Uniwersyteckiej Kolegiaty Św. Anny w Krakowie.

Po Mszy Świętej przed kościołem ks. Infułat Władysław Gasidło dokonał poświęcenia kolejnego punktu na szlaku. Następnie Starosta Chrzanowski Adama Potocki wręczył akt powierzenia opieki nad kolejnym punktem na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej tym razem przeznaczony dla młodzieży  Grupy Apostolskiej Archidiecezji Krakowskiej.

Na temat Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej, a szczególnie punktów na terenie Alwerni wypowiedział się Burmistrz Alwerni Jan Rychlik.

Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Porębie Żegoty, które recytowały fragmenty poezji Karola Wojtyły.

Na zakończenie gospodarz uroczystości Ksiądz Leszek Garstka podziękował zebranym i zaprosił na spotkanie przy stole, a zebrani wierni zaśpiewali ulubioną pieśń Karola Wojtyły pt. „Barka”.

Na tablicy w piętnastym miejscu Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej znalazł się następujący przekaz dla wiernych:

„Musicie być mocni mocą wiary…”

Kardynał Karol Wojtyła odwiedził Porębę Żegoty w dniach 14 i 15 maja 1977 roku.