Drzwi Domku Artystów Wszelakich zostały zamknięte

W dniach 13-15.06 2012 roku odbył się już po raz piąty Festiwal Osób Niepełnosprawnych „Domek Artystów Wszelakich".

Drzwi Domku Artystów Wszelakich zostały zamknięte

Trwający trzy dni Festiwal otworzyła Konferencja „Współpraca Międzypokoleniowa – szanse i możliwości” w Powiatowym Centrum Kształcenia Ustawicznego, na której poruszono temat starości oraz pozyskiwania wolontariuszy wśród osób starszych.

Drugi dzień już tradycyjnie odbył się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Płazie. Swoją obecnością zaszczycili komisarze serialu „W 11”, Anna Palka i Rafał Kopacz, którzy z  przyjemnością przyjęli zaproszenie goszcząc już po raz drugi na Festiwalu.

Występy artystyczne zaproszonych zespołów uświetnił występ Marceliny Mikłas w tańcu flamenco.

Zaproszeni goście mogli spróbować swoich sił biorąc udział w warsztatach wikliniarskich, hafciarskich, plastycznych a także obejrzeć wystawę prac mieszkańców DPS oraz zaproszonych zespołów.

Drzwi Domku zostały zamknięte w piątek 15 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu  i Rekreacji w Chrzanowie. Po występach konkursowych zaproszonych zespołów wystąpiła Agata Wyszyńska – zwyciężczyni programu Szansa na Sukces w piosence Marka Jackowskiego „Krakowski spleen”, która już po raz drugi przyjęła zaproszenie na Festiwal. Uroczystego zamknięcia Festiwalu dokonała Wicestarosta Maria Siuda  wręczając wszystkim występującym zespołom drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Honorowy Patronat Artystyczny nad Festiwalem objęła Monika Kuszyńska kierując do uczestników list zawierajacy  „garść pozytywnej energii”.

Patronat medialny nad Festiwalem objęli:

• Przełom Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej,
  • Chrzanowska Telewizja Lokalna,
  • Chrzanowski 24

Serdecznie dziękujemy sponsorom: Berner Polska Sp. z o.o., REDO PILESCY S.C., Dan Cake Polonia, Restauracja i cukierni NATA, Biuro Max – Agnieszka i Tomasz Gumowscy, RafineriA Trzebinia S.A.