„Chrzanolandia zaprasza na … Ziemniaczysko pod Lipowcem”

W dniu 9 września 2012 roku Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” na terenie Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec organizuje wydarzenie kulturalne „Chrzanolandia zaprasza na … Ziemniaczysko pod Lipowcem”. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Starosta Chrzanowski.

„Chrzanolandia zaprasza na … Ziemniaczysko pod Lipowcem”

Impreza ma na celu kultywowanie lokalnej kultury i tradycji. Wystąpią zespoły takie jak: Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Małopolanie” z Babic, Zespół „Macierzanki” z Żarek, imprezę poprowadzi Teatr Tradycja z Okleśnej. Prezentowane będzie dawne rzemiosło w postaci pokazów i warsztatów. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w lepieniu garnków, czerpaniu papieru, laniu świec woskowych czy malowaniu na szkle. Udzielane będą porady zielarskie. Jednocześnie prowadzony będzie kiermasz rękodzieła – przewidujemy ponad 30 stoisk, na których amatorzy lokalnych arcydzieł będą mogli upolować m.in. biżuterie, obrazy, rzeźby i inne cudeńka. Koła Gospodyń Wiejskich zapewnią degustację lokalnych wyrobów. Będzie można skosztować tradycyjną potrawę powiatu chrzanowskiego „Ziemniaki po cabańsku”. Przyrządzonych zostanie aż 20 kociołków! KGW przygotują lokalne potrawy na konkurs „PrzySmaki Chrzanolandii – specjał z naszego terenu”. Łącznie przygotowanych zostanie ponad 2000 porcji do degustacji!  Możliwa będzie konsultacja dotycząca pozyskiwania funduszy europejskich w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Małopolsce. Dla naszych milusińskich zaplanowano duży teren zabaw i gier z NAGRODAMI! Przeprowadzone zostaną rozmaite quizy, konkursy, zabawy i warsztaty plastyczne. Imprezę zakończy występ Kabaretu pod Wyrwigroszem.