Projekt: „Wracam Na Rynek!”

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie w partnerstwie ze Społeczną Szkołą Zarządzania i Handlu od dnia 1 czerwca 2012 roku realizuje Projekt "Wracam Na Rynek!" finansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytetu VIII - Regionalne kadry gospodarki; Działania 8.1. - Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie; Poddziałania 8.1.2. – Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt: „Wracam Na Rynek!”

Celem projektu jest poprawa zdolności adaptacyjnych do wymogów rynku pracy osób zwolnionych do 6 miesięcy (z przyczyn przedsiębiorstwa) oraz osób będących w trakcie zwolnienia, a także osób zagrożonych zwolnieniem z przedsiębiorstwa.

Okres realizacji projektu: 01.06.2012 - 30.04.2014

Liczba Uczestników: 40 osób

W projekcie mogą uczestniczyć osoby które mieszkają i/lub pracują na terenie powiatu chrzanowskiego, oświęcimskiego, wadowickiego w tym: są zagrożone zwolnieniemsą przewidziane do zwolnieniautraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu

RAKRUTACJA: 03 sierpnia - 17 września 2012r.

1. Projekt przewiduje wsparcie osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej, które mogą się starać o:

wsparcie na podjęcie działalności gospodarczej do wysokości 40tys. zł,wsparcie pomostowe w wysokości 800,00zł na okres od 6 do 12 miesięcy, które służy pokryciu zobowiązań na składki ZUS, podatki do US oraz opłaty administracyjne.

2. Projekt przewiduje również wsparcie osób zainteresowanych zmianą miejsca pracy lub znalezieniem nowej pracy, które mogą się starać o:

wsparcie szkoleniowe przygotowujące do pracy w zawodzie:

o Specjalisty finansowo - księgowego (120h kursu),

o Przedstawiciela Handlowego z prawem jazdy kat. B (120h kursu PH + Kurs Prawa Jazdy Kat. B wraz z egzaminem),

o Kierowcy kat. C wraz z uprawnieniami ADR (wymagane prawo jazdy Kat. B),

wsparcie w postaci płatnego stażu w/w zawodach w wymiarze od 3 do 8 miesięcy (1300zł brutto miesięcznie).

Szczegółowe informacje:

Biuro Projektu - Chrzanów, ul. Janiny Woynarowskiej 1,Biuro Regionalne - Oświęcim, ul. Stanisławy Leszczyńskiej 7,http://www.wnr.net.pl/tozch@wnr.net.plszih@wnr.net.pl
· 32-411-90-37