Irena Santor i Czesław Majewski gwiazdami VI Koncertu Papieskiego w Mętkowie

W minioną niedzielę tj. 25 listopada 2012 roku już po raz szósty w wyjątkowej scenerii urokliwego modrzewiowego kościółka p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mętkowie zabrzmiała muzyka na najwyższym poziomie poświęcona pamięci Papieża Polaka.

Irena Santor i Czesław Majewski  gwiazdami VI Koncertu Papieskiego w Mętkowie

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęła Msza Święta o godzinie 17.00, której przewodniczył i wygłosił kazanie Ksiądz Rektor Miłosz Biela z Rektoratu Matki Bożej Fatimskiej w Jankowicach.

Po uroczystej Mszy Świętej rozpoczął się przyciągający tłumy koncert Ireny Santor i Czesława Majewskiego oraz występ Orkiestry JPII pod dyrekcją Artura Sędzielarza.

Irena Santor zachwyciła publiczność swoim głosem i charyzmą śpiewając takie utwory jak np.: „Już nie ma dzikich plaż", „Serce" czy „Wiara, nadzieja, miłość", od którego pochodzi tytuł VI Koncertu Papieskiego.

Publiczność wspólnie śpiewała z artystką te najbardziej znane i lubiane utwory, a na zakończenie przeszło godzinnego koncertu nagrodziła artystów gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Koncert tradycyjnie odbył się pod honorowym patronatem:

Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza - Arcybiskupa Metropolity Archidiecezji Krakowskiej, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, Starosty Chrzanowskiego Adama Potockiego oraz Wójta Gminy Babice Radosława Warzechy.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objął Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom"

Koncert tradycyjnie udało się zrealizować dzięki pomocy i wsparciu finansowemu licznej rzeszy partnerów, firm oraz osób prywatnych.

Wszystkim uczestnikom tegorocznego wydarzenia serdecznie dziękujemy za liczne przybycie i już dziś zapraszamy za rok!