Szpital Powiatowy w Chrzanowie uruchamia nowy oddział

Ewa Potocka - Dyrektor Szpitala Powiatowego w Chrzanowie poinformowała na konferencji prasowej organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie o planowanym na miesiąc luty br. otwarciu nowego oddziału Psychiatrii Pobytu Dziennego w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie. Będzie to już ostatni element wchodzący w skład Powiatowego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Szpital Powiatowy w Chrzanowie uruchamia nowy oddział

Oddział zajmować będzie 10 pomieszczeń, w których znajdować się będzie m.in.  pracownia komputerowa, pracownia krawiecka, aneks kuchenny oraz  sala rehabilitacyjna.

Na potrzeby oddziału wyodrębniona będzie również część szpitalnego ogrodu, gdzie pensjonariusze będą mogli uprawiać kwiaty.

Zajęcia z chorymi odbywać się będą w godzinach 8:00 – 14:00, a oddział będzie miał  charakter otwarty – chorzy po zajęciach będą wracać do  Swoich rodzinnych domów.

Obsługę medyczna oddziału będą stanowić lekarze psychiatrii, psycholodzy, terapeuci oraz pielęgniarki. Oddział znajduje się w sąsiedztwie oddziału psychiatrycznego w pawilonie „D” Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Do tej pory przygotowanie oddziału Psychiatrii Pobytu Dziennego kosztowało 100 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy złotych przekazanych zostało przez Powiat Chrzanowski.