Dodatkowy nabór do projektu

FRDL MISTIA  w Krakowie informuje że trwa dodatkowy nabór do projektu „Reintegracja zawodowa osób dotkniętych negatywnymi skutkami procesów restrukturyzacyjnych małopolskich przedsiębiorstw”

Dodatkowy nabór do projektu

Szczegółowe informacje:

Osoby poszukujące pracy zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych do ścieżki wsparcia w ramach projektu: Reintegracja zawodowa osób dotkniętych negatywnymi skutkami procesów restrukturyzacji małopolskich przedsiębiorstw.

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013,

Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki,

Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie,
Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie,
współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Termin składania dokumentów rekrutacyjnych:

 Od 27 lutego 2013 r. do wyczerpania wolnych miejsc (decyduje data wpłynięcia wniosku).
Grupa docelowa:

Mieszkańcy województwa małopolskiego chcący utrzymać aktywność zawodową na rynku
pracy, którzy:

 przewidziani są do zwolnienia lub zagrożeni zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących
zakładu pracy, zatrudnieni u pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne
i modernizacyjne1,

 byli zatrudnieni u pracodawców przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne1
i utracili pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy
przed dniem przystąpienia do projektu.
W szczególności do udziału w Projekcie zapraszamy zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem
nauczycieli.

Projekt skierowany jest również do pracodawców chcących przyjąć uczestników projektu na
praktykę lub staż zawodowy.

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście lub drogą pocztową na adres:
Kraków: FRDL Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji,
ul. Szlak 73a, 31-153 Kraków,
Więcej informacji uzyskają Państwo kontaktując się z nami:
Nr. Tel. 12 633 82 85, wew. 134
E-mail: reintegracja@mistia.org.pl
Strona internetowa: www.reintegracja.mistia.org.pl
Zakres wsparcia oferowany w ramach uczestnictwa w ścieżce wsparcia osób
poszukujących pracy:
 Diagnoza osobowości i badanie preferencji zawodowych,
 Warsztaty adaptacyjne z technik aktywnego poszukiwania pracy (80 godz.),
 Kursy zawodowe (1 miesiąc),
 Staże/praktyki zawodowe – zdobycie doświadczenia oraz umiejętności wykonywania pracy
w wybranym zawodzie (1-6 miesięcy),
 Pomoc w zmianie/znalezieniu pracy – indywidualne poradnictwo zawodowe i psychologiczne
(20 godz.).

Pracodawca przechodzący procesy adaptacyjne i modernizacyjne – pracodawca który m.in. zmienia swój
profil działalności (np. poprzez zmianę branży, w której działa), rozpoczyna prowadzenie działalności
eksportowej, zasadniczo zmienia strukturę organizacyjną, przechodzi proces prywatyzacji, dokonuje outsourcingu części dotychczasowej działalności lub dokonuje zwolnień grupowych pracowników oraz szkoły i placówki oświatowe, w stosunku do których organ prowadzący podjął decyzję o ich likwidacji, przekształceniu lub zmiany ich stopnia organizacyjnego, a także te szkoły i placówki w stosunku do których organ prowadzący prowadzi postępowanie likwidacyjne lub w kierunku przekształcenia lub zmiany stopnia organizacyjnego. W kategorii tej mieszczą się również przedsiębiorstwa będące w procesie likwidacji. Wyżej wymienione przejawy procesów modernizacyjnych i adaptacyjnych należy traktować jako przykładowe.