Podczas zawodów strażackich wybrano najpiękniejszą druhnę i najprzystojnieszego druha

Tytuł najpiękniejszej druhny zdobyła spośród czterech kandydatek Jagoda Jankowska z OSP w Chrzanowie, a najprzystojniejszym druhem okrzyknięto Roberta Matyasika z tej samej jednostki. W wyborach głosowało 664 osób.

W IX Powiatowych Zawodach Sportowo - Pożarniczych jednostek OSP (w tym młodzieżowych drużyn pożarniczych wzięło udział 38 drużyn reprezentujących jednostki OSP w kategoriach: męskie drużyny OSP, kobiece drużyny OSP oraz młodzieżowe drużyny OSP chłopięce i dziewczęce w kategoriach 12-15 i 16-18 lat. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP w Chrzanowie oraz Komenda Powiatowa PSP w Chrzanowie. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz bieg sztafetowy 7 x 50 m z przeszkodami. Komisję sędziowską stanowili oficerowie i aspiranci z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie pod przewodnictwem st. kpt. Wojciecha Rapki. Ponadto w ramach zawodów odbył się konkurs na najładniejszą druhnę OSP oraz najprzystojniejszego druha OSP powiatu chrzanowskiego.

Jagoda Jankowska

Robert Matyasik

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów były: dmuchany plac zabaw, grochówka strażacka, malowanie twarzy dzieci, konkurs plastyczny oraz stoiska promocyjne powiatu chrzanowskiego. Zacięta rywalizacja pozwoliła na wyłonienie najlepszej drużyny męskiej, kobiecej i młodzieżowej. Zwyciężyła drużyna, która sztafetę pożarniczą i ćwiczenie bojowe wykonała najszybciej. Czas wykonania obydwu konkurencji został przeliczony z sekund na punkty. Nagrody, dyplomy i puchary zostały wręczone przez prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP, starostę chrzanowskiego oraz komendanta powiatowego PSP.

Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży "Stop wypalaniu traw"

Nagrody główne

Wiktoria Biernacka z SP 8 w Chrzanowie