Powiat buduje lodowisko

Z lodowiska sezonowego przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie mieszkańcy będą mogli korzystać od 6 grudnia.

Powiat buduje lodowisko

Fot. Plac budowy przy ul. Wyszyńskiego w Chrzanowie

Całość inwestycji jest realizowana w dwóch etapach  w latach 2013 – 2014. I etap obejmuje m.in. ułożenie sezonowej płyty lodowiska z bandami, budowę nawierzchni z kostki betonowej na składowanie lodu i dla przejazdu rolby, budowę przyłączy: prądu, wody, kanalizacji deszczowej, ustawienie drewnianych kontenerów mieszczących kasę, szatnie i wypożyczalnię łyżew, ustawienie mobilnego oświetlenia i nagłośnienia lodowiska.

II etap zakłada budowę budynku szatniowo – administracyjnego z przyłączami kanalizacji sanitarnej, deszczowej i hydrantu zewnętrznego, przyłącza cieplnego, wiaty, chodników, wjazdu, wykonanie niwelacji terenu i uporządkowanie terenów zielonych.

W budynku szatniowo – administracyjnym będzie szatnia, kawiarnia / mini bar, węzeł sanitarny (damski, męski, dla osób niepełnosprawnych), wypożyczalnia łyżew z kasą biletową, kasa, pomieszczenia socjalne, pomieszczenia techniczne / magazyny, pomieszczenie biurowe – kierownik obiektu.

Czy wiesz, że…

Płyta lodowiska w postaci mat po zakończeniu sezonu zimowego będzie rolowana pasami i składana w kanale technologicznym. Bandy, przestawne ogrodzenie oraz słupy oświetleniowe będą demontowane i przechowywane pod wiatą gospodarczą. Natomiast oprawy oświetleniowe, głośniki i kable będą składowane w pomieszczeniu gospodarczym budynku.

Lodowisko w liczbach

Koszt wykonania dokumentacji:   59 778 zł brutto

Koszt budowy lodowiska sezonowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (z budynkiem administracyjnym, wiatą, agregatem chłodniczym oraz elementami małej architektury i z infrastrukturą techniczną niezbędną do funkcjonowania obiektu) po przetargu:  2 858 870 zł brutto – wykonawca – HEFAL SERWIS S.A. – Wodzisław Śląski

Wymiary płyty lodowiska: 20,00 m x 40,00 m