Przekazują dzieciom najważniejsze wartości

To nasz dom, nasza rodzina – tak o Powiatowym Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny w Chrzanowie mówią dzieci mieszkające w ośrodku i pracownicy. Tak też mówiono o nim podczas  konferencji, która odbyła się 29 października.

Przekazują dzieciom najważniejsze wartości

Na prelekcję zaproszono przedstawicieli instytucji, z którymi POWDiR w Chrzanowie współpracuje na bieżąco.

- Widać, że wasza rodzina integruje się społecznie z innymi placówkami. Trzeba to pielęgnować i doceniać - mówił starosta Adam Potocki - Cieszę się, że z takim zapałem przekazujecie dzieciom najważniejsze wartości. Wiem, że to olbrzymie wyzwanie i odpowiedzialność – dodał starosta.

Przybyli obejrzeli prezentację multimedialną autorstwa pedagoga Patrycji Krzyworzeki ukazującą życie codzienne w Domu. Iwona Dusza, pracownik socjalny mówiła o reintegracji rodziny i zmianach zachodzących w rodzinach w trakcie pobytu dziecka w placówce. Rafał Molenda, pracownik socjalny ROPS w Krakowie opowiedział o roli mediacji rówieśniczych. Na zakończenie goście otrzymali od małych mieszkańców kwiaty wykonane sztuką origami 3D (to nowa forma trening twórczości z dzieckiem) i obejrzeli występ artystyczny. Młodzież nagrodzono gromkimi brawami.

Obecnie w POWDiR-ze mieszka 32 dzieci. Od czasu otwarcia placówki przebywało w nim 68 osób.