Ojczyzno Polsko bądź wieczna

Tymi słowami uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini upamiętnili dzień odzyskania przed Polskę niepodległości.

Ojczyzno Polsko bądź wieczna

Podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości młodzież z ZSTU w Trzebini zastanawiała się, czym jest współczesny patriotyzm.

- Patriotyzm to mieć dzieci i wychować je na dobrych ludzi- śpiewali uczniowie.

Przygotowania do występu trwały miesiąc. Zaangażowanych było blisko trzydziestu uczniów, w tym chór szkolny prowadzony przez siostrę Renatę Pilarską. Młodzieży pomagały: Renata Kosowska-Waleń, nauczyciel historii i Anna Słowik, polonistka.

Na akademię zaproszono m.in. starostę, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych i członków miejscowego Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 7.