Zapraszamy na Małopolski Festiwal Smaku

Jubileuszowa, dziesiąta już  wyprawa będzie pełna niespodzianek. Od Wieliczki, przez Wadowice, Oświęcim, Tarnów, Miechów, Nowy Targ i Stary Sącz rozciąga się trasa kulinarnych doznań. Wytyczają ją niezwykłe aromaty i tradycyjne smaki.

Zapraszamy na Małopolski Festiwal Smaku

Tegoroczną jubileuszową podróż kulinarną rozpocznie się w Wieliczce. Władzę w stolicy polskiej soli przejmą wyborne tradycyjne wędliny z pobliskich Podstolic i podkrakowskich Liszek. Nie zabraknie wyrobów, których bazę stanowi wyjątkowa sól wielicka.

Festiwal zawita także do Wadowic, kojarzonych z rozsławioną kilka lat temu kremówką. Warto wiedzieć, że w tych okolicach świetnie smakują też okrągłe, drożdżowe przysmaki - bugle zembrzyckie.

Oświęcim wypełnią aromaty produktów regionalnych i tradycyjnych. Wśród nich prym wiedzie królewska ryba - karp zatorski.

Na trasie festiwalu jest także Tarnów. W jego okolicach dojrzewają najsmaczniejsze śliwki. Suszone owoce to słodka niespodzianka w składzie niezliczonej ilości tradycyjnych dań. Tutejsza kuchnia obfituje w zioła i chrzan, nadające daniom intensywny smak.

Z Tarnowa Festiwal przeniesie się do Miechowa. To właśnie tutaj dojrzewa kapusta charsznicka – podstawa regionalnych potraw.

Kolejny będzie Nowy Targ. Letnią porą warto nieco się ochłodzić, co z pewnością ułatwią pyszne lody nowotarskie. Czy ktoś zatrzymał się na Podhalu i nie spróbował tutejszych serów? Lubiany oscypek i miękka bryndza podhalańska to jedynie początek obszernego menu serowych smakołyków.

Na koniec festiwal zawita do Starego Sącza, którego okolice słyną z soczystych owoców (doskonałe jabłka!) i wyśmienitych miodów.

Pełna kulinarnych atrakcji podróż zakończy się miesiąc później na krakowskim Kazimierzu. Koniec sierpnia to kulminacja smakowitych atrakcji! Wtedy właśnie poznamy najlepszych producentów jubileuszowej edycji.

Terminarz:
8 czerwca – Wieliczka, Trakt Solny
15 czerwca – Wadowice, Rynek
22 czerwca – Oświęcim, Rynek
29 czerwca – Tarnów, Rynek
6 lipca - Miechów, Rynek
13 lipca – Nowy Targ, Rynek
20 lipca – Stary Sącz, Rynek
23-24 sierpnia – Kraków, plac Wolnica (wielki finał)

Zapraszamy!