Ruszyły prace w stolarni w Zakładzie Karnym w Trzebini - zobacz film

Ruszyły prace w stolarni w Zakładzie Karnym w Trzebini w ramach dalszej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Chrzanowie.

Ruszyły prace w stolarni w Zakładzie Karnym w Trzebini - zobacz film

Fot. Stolarnia w Zakładzie Karnym w Trzebini

ZOBACZ RELACJĘ FILMOWĄ TV POWIAT

W ramach porozumienia osadzeni, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, a nie mogą pracować w systemie bez konwojenta, wykonali dotychczas 12 drewnianych tablic informacyjnych, które zostaną umieszczone na zrewitalizowanych przez powiat ścieżkach rowerowych. Przed rozpoczęciem prac powiat wyposażył budynek przeznaczony w jednostce do prac stolarskich w niezbędne maszyny. Współpraca pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Krakowie i powiatem chrzanowskim obejmuje także sprzątanie dzikich wysypisk. Prace rozpoczęły się w maju. Praca w stolarni, a także poza murami więzienia, przynosi wymierne korzyści dla obu stron.