Wieczór kolęd w chrzanowskim muzeum

Muzeum w Chrzanowie im. I.M. Mazarakich zaprasza 7 stycznia 2016 o godz. 17.15 na wieczór kolęd
połączony z promocją książki prof. Bogusława Krasnowolskiego: PAŁACE, DWORY I FOLWARKI POWIATU CHRZANOWSKIEGO

Wieczór kolęd w chrzanowskim muzeum

miejsce : Oddział Wystaw Czasowych „Dom Urbańczyka”, Al. Henryka 16

O nowości wydawniczej chrzanowskiego Muzeum Dyrektor Zbigniew Mazur pisze we wstępie do publikacji:
Muzeum w Chrzanowie, znając wartość i rolę dworów w dziejach Polski, wobec bezpowrotnej utraty tego materialnego i duchowego dziedzictwa, doszło do przekonania, że warto choć na kartach książki ocalić pamięć o dworach ziemi chrzanowskiej. Toteż nawiązało współpracę z prof. Bogusławem Krasnowolskim z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, znamienitym historykiem sztuki, który podjął się opracowania dla Muzeum dziejów zamków, pałaców, dworów i folwarków powiatu chrzanowskiego. Dzięki Autorowi niniejszego opracowania został naukowo przeanalizowany ogromny materiał archiwalny i ikonograficzny.(…) Ponadto znany krakowski fotografik Michał Grychowski wzbogacił publikację aktualnymi fotografiami dworów i folwarków. Muzeum dodatkowo uzupełniło książkę swoimi i użyczonymi materiałami ilustracyjnymi.