Nocne manewry służb ratowniczych w Jankowicach

W nocy z 18 na 19 marca odbyły się VI Powiatowe Manewry Ratownicze im. st. ogn. Stefana Skrzydlewskiego. W tegorocznych manewrach wzięły udział zastępy Państwowej Straży Pożarnej, 21 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu chrzanowskiego, patrole Policji, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Chrzanowie oraz Gminy Babice. Głównymi organizatorami manewrów byli jak co roku: Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Chrzanowie wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie oraz Starostwem Powiatowym w Chrzanowie. W ramach manewrów przeprowadzono również ćwiczenie sztabowe PSP w Chrzanowie sprawdzające Powiatowy Plan Ratowniczy, mobilność i współdziałanie służb powiatu chrzanowskiego w kontekście zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.  Zobacz film.

Nocne manewry służb ratowniczych w Jankowicach

Czy wiesz, że...

Stefan Skrzydlewski wychował i nauczył ratowniczego rzemiosła całe pokolenia strażaków. Całą swoją zawodową służbę pełnił w strażnicy przy ulicy Śląskiej 20 w Chrzanowie. To miejsce było nie tylko Jego miejscem pracy ale również przez wiele lat domem. Był członkiem założycielem reaktywowanej w 1997 roku OSP Chrzanów oraz jej pierwszym Naczelnikiem. Po przejściu na emeryturę stał na czele zastępu ratownictwa medycznego OSP w Chrzanowie. Czcząc Jego pamięć zorganizowano Powiatowe Manewry Ratownicze pod patronatem Starosty Chrzanowskiego i Dyrektora Zarządu Oddziału woj. ZOSP RP w Krakowie.

Tekst i zdjęcie: straz.powiat-chrzanowski.pl