Regionalny wykaz organizacji pożytku publicznego

Do 2 maja 2016 mamy czas na złożenie zeznania podatkowego i wybór organizacji, której przekażemy 1% naszego podatku. Zachęcamy do skorzystania z regionalnego wykazu OPP w portalu ngo.pl i wybór jednej z 676 organizacji, działających w województwie małopolskim.

Regionalny wykaz organizacji pożytku publicznego

Organizacji, którym możemy przekazać 1% podatku, jest ponad 8 tysięcy. Jak wybrać? Czym się kierować? Portal ngo.pl od lat zachęca do wspierania organizacji lokalnych. Dlaczego warto? Często ich działania dotykają nas bezpośrednio, realnie wpływają na nasze codzienne życie. Obserwując organizację na co dzień, możemy łatwo ocenić, co robi i jakie są efekty jej działań. Jeśli nam się spodoba, możemy też bezpośrednio włączyć się w jej działania.

Znalezienie organizacji działającej blisko nas jest proste – wystarczy skorzystać z wykazu OPP na ngo.pl i wybrać jedną z 676 organizacji z województwa małopolskiego.