DRUGI W POLSCE - PIERWSZY W MAŁOPOLSCE

Gabriel Kępka z kl. III technik mechatronik Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Chrzanowie został laureatem zajmując II miejsce w XLIII Olimpiadzie Wiedzy Technicznej.

DRUGI W POLSCE - PIERWSZY W MAŁOPOLSCE

Fot. Od lewej Mariusz Wacławek, dyrektor PCE w Chrzanowie, Gabriel Kępka - uczeń PCE, Krystyna Wywijas - nauczyciel i wicestarosta Krzysztof Kasperek

- Jest to kolejne potwierdzenie, że ta szkoła wyposaża uczniów i absolwentów w wiedzę umiejętności techniczne, z którymi śmiało mogą konkurować z uczniami z innych szkół. To dzięki kadrze nauczycielskiej, nowoczesnej bazie, osiąganym sukcesom można z odpowiedzialnością stwierdzić, że w tej szkole "Szkolą Zawodowców" - mówi Mariusz Wacławek, dyrektor PCE w Chrzanowie.

- Słowa uznania i gratulacje należą się opiekunowi ucznia pani Krystynie Wywijas. To dzięki jej mądremu kierowaniu i motywowaniu Gabriel jak również inni uczniowie osiągają sukcesy - dodaje dyrektor Wacławek.

Gabriel Kępka przyznaje, że udział w olimpiadzie był dla niego bardzo ważny. W przyszłym roku również zamierza w niej startować. Obecnie odbywa praktyki w firmie Dan Cake w Chrzanowie. Ma szerokie zainteresowania, w tym z dziedziny ekonomii.