XV edycja konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny"

10 lipca rozpoczęła się XV edycja konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny – CERTYFIKAT Polskiej Organizacji Turystycznej“. Konkurs ma na celu wybranie najbardziej atrakcyjnych i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich promocję. Małopolska Organizacja Turystyczna, po raz kolejny prowadzi etap regionalny konkursu, poprzez zbieranie zgłoszeń, ocenę i wytypowanie produktów, które przejdą do etapu ogólnopolskiego.

XV edycja konkursu „Na Najlepszy Produkt Turystyczny"

Na etapie regionalnym zostaną wybrane: 3 najlepsze produkty turystyczne ubiegające się o Ogólny Certyfikat POT (w tym produkt wskazany do ubiegania się o tytuł Certyfikatu Internautów), oraz 1 do Złotego Certyfikatu POT. W kolejnym etapie ogólnopolskim POT dokona wyboru produktów turystycznych, które otrzymają Wyróżnienia, Certyfikaty dla najlepszych produktów oraz Złoty Certyfikat POT.

Prawo do zgłoszenia do Złotego Certyfikatu mają jedynie te produkty turystyczne, które otrzymały w latach ubiegłych miano Certyfikatu POT. Zgłoszenia jednak można dokonywać, nie wcześniej niż po upływie 5 lat od daty otrzymania ogólnego Certyfikatu POT. Nagrodą główną dla produktu, który uzyska „Złoty Certyfikat” będzie krajowa kampania promocyjna.

Wszystkie produkty należy zgłaszać poprzez formularz on-line pod adresem konkurs.pot.gov.pl/konkurs/